Panasonic PT-AE2000E

Wysokiej klasy projektor lcd Full HD wyposażony w kilka unikalnych rozwiązań znacznie poprawiających jakość obrazu i wygodę użytkowania.

Wysokiej klasy projektor lcd Full HD wyposażony w kilka unikalnych rozwiązań znacznie poprawiających jakość obrazu i wygodę użytkowania.

Panasonic PT-AE2000E

Panasonic wprowadził do oferty PT-AE2000E - projektor LCD Full HD. Jest on następcą testowanego przez nas wcześniej (KD 8/2007) i wyróżnionego tytułem "Produkt roku 2007" (KD 1/2008) modelu PT-AE1000E. Stylistyka urządzenia nie zmieniła się i odbiega od dominującej w modelach konkurencji - jego czarna, matowa obudowa jest bowiem duża i kanciasta. Wykonana została solidnie z dobrej jakości materiałów. Na jej tylnej ściance umieszczono bogaty zestaw gniazd, wśród których znalazły się aż trzy cyfrowe złącza HDMI.

Panasonic PT-AE2000E

Pilot - Ergonomiczny, wyposażony w wyświetlacz LCD. Potrafi obsługiwać urządzenia innych marek.

Projektor wyposażono w potężny, wysokiej jakości obiektyw - wyświetlający doskonale ostry obraz na całej powierzchni ekranu - oferujący zakres zoomu 2:1. Regulacji powiększenia i ostrości dokonuje się mechanicznie za pomocą pilota. Na górze obudowy umieszczono dwa pokrętła służące do fizycznej zmiany położenia obiektywu w pionie i poziomie. Zdecydowanie ułatwia to instalację urządzenia, a do tego warto dodać, że precyzja działania tego mechanizmu jest wyższa niż w modelach konkurencji.

Panasonic PT-AE2000E

W projektorze Panasonica zastosowano panele LCD (produkcji Seiko-Epsona) o rozdzielczości 1920 x 1080. Wyposażono go także w układ SmoothScreen poprawiający spójność obrazu, co sprawiło, że w wyświetlanym obrazie piksele nie są widoczne, nawet jeśli przyglądamy się ekranowi z odległości kilku centymetrów. Ponieważ nowy model Panasonica ma zaawansowaną, bardzo szybką, dynamiczną regulację przesłony i oferuje wysoki kontrast 16 000:1 (u poprzednika 11 000:1), generowany przez niego obraz jest nie tylko rewelacyjnie ostry, ale ma niezwykle głęboką czerń i dobrze nasycone, naturalne kolory.

Panasonic PT-AE2000E

Projektor z panelami LCD Full HD oferujący obraz z wysokim kontrastem i nasyconymi kolorami. Następca wyróżnionego przez nas tytułem "Produkt roku 2007" modelu PT-AE1000E.

Ponadto w PT-A2000E zwiększono jasność z 1100 ANSI lumenów do 1500 ANSI lumenów. Niewątpliwą zaletą urządzenia jest to, że użytkownik może korzystać nie tylko z bardzo dobrze skalibrowanych predefiniowanych ustawień, ale także samodzielnie dokonać zaawansowanej regulacji poszczególnych parametrów obrazu.

Do tego w PT-AE2000 wprowadzono nową, unikalną funkcję Split Screen Calibration, która pozwala obserwować, jak zmiana konkretnych parametrów wpływa na jakość obrazu.

Panasonic PT-AE2000E

Po jej uruchomieniu wyświetlane są obok siebie dwa okna: zawierające wybrany fragment obrazu i jego kopię. Efekty dokonywanych regulacji prezentowane są natychmiast na kopii.

Panasonic PT-AE2000E

Werdykt

Warto dodać, że nowy projektor Full HD jest bardzo cichy - w trakcie seansu niesłyszalna jest praca dynamicznej przesłony ani układu chłodzenia. Poza tym wygodny, wyposażony w wyświetlacz LCD, pilot urządzenia może obsługiwać także sprzęt innych marek.

Główni rywale

Sanyo PLV-Z2000 10 999 zł

Bardzo dobrze wyposażony projektor LCD Full HD oferujący obraz z doskonałym kontrastem, naturalnymi barwami i głęboką czernią, ale przeciętną ostrością.

Mitsubishi HC6000 11 500 zł

Solidnie wykonany, cicho pracujący, bardzo dobrze wyposażony projektor LCD Full HD, oferujący wysoką jakość obrazu.

Informacje

Typ projektor LCD (16: 9) Full HD

Cena 10 900 zł

Dystrybutor Panasonic www.panasonic.pl

Wymiary 46 x 13 x 30 cm

Waga 7,2 kg

Funkcje stopklatka, zoom, projekcja tylna, odwrócona, profile kolorów, wybór proporcji ekranu, mechaniczna regulacja obiektywu, progresywne skanowanie, cyfrowa korekcja gamma, dynamiczna przesłona, Split Screen Calibration

Złącza 3 x HDMI 1.3, S-Video, kompozytowe, 2 x komponentowe, VGA, RS232C

Kontrast 16 000: 1

Jasność 1500 ANSI lumenów

Trwałość lampy 2000 godzin

Rozdzielczość 1920 x 1080

Głośność 22 dB