Panasonic PT-AE900 oficjalnie w Polsce

Choć w sklepach internetowych już od jakiegoś czasu można było kupić najnowszy projektor kinowy Panasonic PT-AE900, to dopiero teraz polski dystrybutor oficjalnie wprowadził go do swojej oferty.

Nowy projektor wykonany jest w technologii LCD i ma gwarantować uzyskanie kontrastu na poziomie 5500:1. Jasność oszacowano na 1100 ANSI lumenów. PT-AE900, który jest następca cenionego PT-AE700, pozwala na projekcję filmów w formacie 16:9 na ekranach o przekątnej od 1 do 7,6 metra. Zastosowanie w nowym modelu przetwornika LCD o rozdzielczości 1280x720 oraz wejście HDMI sprawiają, że urządzenie przygotowane jest do standardu HDTV.

Panasonic PT-AE900 oficjalnie w Polsce

Projektor Panasonic PT-AE900

Ustawienia kolorów użytkownik może dostosować do własnych upodobań, wybierając jeden z 7 predefiniowanych trybów pracy przystosowanych do wyświetlania różnych rodzajów programów. Oprócz tego możliwe jest indywidualne dostrajanie niektórych barw. Dzięki zwiększeniu o 30% zakresu działania przesłony w technologii Dynamic Iris uzyskano kontrast 5500:1. W scenach o słabym oświetleniu ciemne kolory uzyskały większa głębię . Natomiast w jasnych scenach poprawiła się przejrzystość detali.

Dodatkowo udoskonalono technologię Smooth Screen. Umożliwia ona skuteczne zredukowanie efektu widocznej siatki czarnych linii będących łącznikami między pikselami matrycy LCD. Dla nowego modelu Panasonic opracował uczącego się pilota, za pomocą którego można sterować nawet 8 różnymi elementami zestawu kina domowego, np. odtwarzaczem DVD, wzmacniaczem, oświetleniem pomieszczenia, a nawet automatycznie rozwijanym ekranem projekcyjnym. Na zamontowanym w pilocie podświetlanym ekranie ciekłokrystalicznym wyświetlane są informacje o tym, którym urządzeniem aktualnie steruje użytkownik. Pilot posiada w pamięci spis kodów sterujących do obsługi różnych urządzeń AV pochodzących od 30 producentów.

W projektorze PT-AE900 zastosowano obiektyw z dwukrotnym powiększeniem optycznym oraz mechanizmem przesuwania obrazu, znany z poprzedniego modelu (PT-AE700). W normalnym trybie poziom hałasu nie przekracza 25 decybeli. Rekomendowana cena detaliczna projektora to 8499 zł.