Panasonic PT-AT5000E - pierwszy na świecie projektor LCD 3D Full HD

Panasonic zaprezentował pierwszy na świecie projektor 3D Full HD wykonany w technologii LCD.

Panasonic PT-AT5000E

Zapowiedziany wcześniej projektor Panasonic PT-AT5000E został zaprezentowany w Panasonic Hollywood Laboratory w Los Angeles, ośrodku który odegrał kluczową rolę w stworzeniu standardu Blu-ray 3D.

Panasonic 480Hz Panel Drive oznacza koniec efektu cross-talk?

Panasonic PT-AT5000E ma wbudowaną nową technologię - 480Hz Panel Drive, która ma dostarczać dobry efekt 3D, eliminując efekt cross-talk. Pozbycie się tego irytującego efektu było dla Panasonika głównym wyzwaniem przy konstrukcji tego projektora.

Aktywne okulary 3D czyli będzie nam migać

Projektor PT-AT5000E wykorzystuje aktywne okulary 3D - Panasonic właśnie zaprezentował najlżejsze na świecie aktywne okulary 3D. Odbiornik podczerwieni ma pracować na dystansie do 6 metrów - można wydłużyć tę odległość stosując dodatkowy zewnętrzny transmiter.

Projektor PT-AT5000E - nowa, wydajniejsza lampa

W projektorze znalazła się nowa czerwona lampa o mocy 200W, która ma zapewnić dynamiczniejszy i bardziej kolorowy obraz. Jasność to 2000 lumenów, a kontrast 300.000:1. Poza tym 3 porty HDMI i konwersja 2D-3D.

Panasonic PT-AT5000E - 4 tys. godzin życia

Poprawiono tez system wewnętrznego chłodzenia, wydłużając życie lampy. Projektor Panasonika powinien działać na jednej lampie przez jakieś 4 tys. godzin - to dwa razy tyle co poprzednie modele.

Jaka cena za pierwszy projektor 3D Full HD?

Panasonic PT-AT5000E pojawi się na rynku już we wrześniu w cenie 3199 Euro czyli ok. 20 tys. zł. Czyli nie dla zwykłego śmiertelnika, ale z drugiej strony, jak za taką nowość to nie wydaje się być aż tak drogo.

Obraz 3D Full HD wreszcie trafi na ściany

Wreszcie będzie można oglądać obraz 3D Full HD w wielkim formacie na naszej ścianie. To ważna wiadomość dla wszystkich zwolenników projektorów. Panasonic wychodzi na prowadzenie i widać że bardzo przykłada się do przenoszenia kinowych wrażeń do naszego domu.

Źródło: WhatHiFi