Panasonic PT-LC75

PT-LC75 jest projektorem wyświetlającym obraz w tradycyjnym formacie 4:3. Oferuje rozdzielczość XGA, czyli 1024 x 768 pikseli.

PT-LC75 jest projektorem wyświetlającym obraz w tradycyjnym formacie 4:3. Oferuje rozdzielczość XGA, czyli 1024 x 768 pikseli.

Obudowa przypomina raczej modele domowe niż przeznaczone do pracy w podróży. PT-LC75 wyposażono dość hojnie. Zaskoczeniem jest umiejscowienie pilota zdalnego sterowania. Z początku myśleliśmy, że producent go nie dołączył, lecz przestudiowanie instrukcji dało odpowiedź, gdzie go szukać. Okazało się, że na spodzie obudowy wygospodarowano niewielką skrytkę, gdzie można przechowywać pilota o grubości niewiele większej niż karta kredytowa.

Projektor ma typowy zestaw złączy, obejmujący gniazda S-Video, kompozyt, VGA oraz dwa rzadziej spotykane - komponentowe i wyjście na dodatkowy monitor. Z ciekawszych funkcji na uwagę zasługuje tryb oszczędzania lampy (po jego uaktywnieniu świeci nieco słabiej, ale "żyje" dłużej, a układy chłodzenia mniej hałasują). Podawanej przez producenta wartości jasności, 1200 ANSI lumenów, nie potwierdziły nasze pomiary. Uzyskane wyniki wskazują, że projektor należałoby zakwalifikować do grupy dysponującej siłą światła ok. 800 ANSI lumenów. Nie przeszkadza to jednak Panasonicowi generować obrazu o naturalnych, w pełni nasyconych barwach. Kontrast prezentuje się dość dobrze, jednak z racji pewnych jego niedoskonałości głębia czerni nie jest w pełni zadowalająca. Czcionki są rysowane wyraźnie, lecz nie jest to jeszcze przysłowiowa żyleta. Bardzo dobra jest czystość obrazu.

Rodzaj projektor LCD

Producent Panasonic

Informacje Panasonic tel. (22) 3381100 www.panasonic.pl

Cena 17 799 zł