Panasonic SC-DT300

Efektowne combo z doskonałym obrazem i mocnymi kolumnami głośnikowymi.

Efektowne combo z doskonałym obrazem i mocnymi kolumnami głośnikowymi.

Przed miesiącem opisaliśmy combo SC-DT100 Panasonica. Teraz do testu trafił flagowy model DT300, którego głównym wyróżnikiem jest możliwość odtwarzania płyt DVD-Audio. Oba urządzenia mają identyczne składniki w postaci dwóch modułów: odtwarzacza DVD i wzmacniacza z tunerem radiowym.

Zaskakujące są małe wymiary lustrzanych obudów kryjących elektronikę. Uzyskano je dzięki zastosowaniu cyfrowego wzmacniacza obsługującego sześć kanałów. Sześć, a nie jak to zwykle bywa pięć, ponieważ subwoofer jest konstrukcją pasywną. Nie zawiedliśmy się na dźwięku, otrzymując pełny i bezpośredni przekaz zarówno wielokanałowy, jak i stereofoniczny. Najistotniejszą różnicą między dwoma urządzeniami japońskiej firmy jest zastosowanie odmiennych kolumn głównych. Combo DT300 ma całkowicie inne zespoły głośnikowe, o znacznie większych obudowach oraz innej kopułce wysokotonowej pracującej nawet powyżej 40 kHz.

Szary sterownik z bardzo dużą liczbą klawiszy. Obsługa wymaga nieco wprawy, lecz już po krótkim czasie użytkowania nie ma problemów ze sprawną obsługą systemu. Minus to brak jakiegokolwiek podświetlania klawiszy.

Szary sterownik z bardzo dużą liczbą klawiszy. Obsługa wymaga nieco wprawy, lecz już po krótkim czasie użytkowania nie ma problemów ze sprawną obsługą systemu. Minus to brak jakiegokolwiek podświetlania klawiszy.

Kolumny schodzą znacznie niżej - do 58 Hz niż "maluchy" z DT100. Choć producent deklaruje identyczną dynamikę, oba modele różni przepaść, jeśli chodzi o siłę i tzw. wykop podczas odtwarzania utworów muzycznych. DT300 gra otwarcie, wysokie tony mają bardzo dobrą jakość, są selektywne i bogate w detale. Średnica jest mocna i szczególnie podczas odsłuchów dwukanałowych dobrze łączy się z subwooferem. Ten ostatni może działać w kilku trybach, różniących się podbiciem basu o kilka decybeli. W trybie wielokanałowym wychodzi na jaw zbytnie wyeksponowanie niskich tonów. Z oczywistych względów (wymiary) subwoofer nie może pracować w zakresie najniższych częstotliwości. Rażą nieco sztucznie podbite wyższe basy. To w kinie domowym daje się we znaki, nawet przy ustawieniu subwoofera w trybie z założenia nie eksponującym basu. Brakuje możliwości bardziej precyzyjnej regulacji wysterowania niskotonowca. Bas lepiej prezentuje się w nagraniach DVD-Audio, co jednak przy małej liczbie dostępnych tytułów nie jest decydującą o zakupie cechą. Obraz z kolei jest bardzo dobrej jakości.

Informacje

Typ combo

Cena 3699 zł

Dystrybutor Panasonic Polska,http://www.panasonic.pl

Funkcje regulacja parametrów obrazu, kilka trybów przestrzennych audio, uwypuklanie dialogów, kompresja dynamiki, przekształcenie dźwięku wielokanałowego DD 5.1 i DTS do stereo dostępnego na wyjściach analogowych, odtwarzanie MP3, DVD-Audio

Złącza kompozyt, S-Video, przejściówka kompozyt na Euroscart, dwa wyjścia i jedno wejście liniowe audio