Panasonic TY-EW3D - najlżejsze na świecie okulary 3D

Panasonic TY-EW3D - to nowe okulary 3D, które japoński producent uważa za najlżejsze okulary 3D na świecie.

Najlżejsze aktywne okulary 3D na świecie

Ile ważą najlżejsze okulary 3D na świecie? Panasonic TY-EW3D ważą tylko 26 gramów w wersji S i M. Większa wersja (L) waży 27 gramów i jest tak samo ciężka jak inne okulary na rynku.

Bateria w Panasonic TY-EW3D - 3 godziny w 2 minuty

Okulary Panasonic TY-EW3D pozwalają na 3 godziny oglądania 3D na jednym ładowaniu, a żeby je naładować wystarczą... 2 minuty. Jeżeli będziemy ładować je przez 30 minut, bateria pozwoli nam na 25 godzin oglądania 3D.

Okulary 3D o gram lżejsze - to dużo czy mało?

Oczywiście nowe okulary Panasonika to okulary aktywne 3D. Jeden gram mniej to wydaje się niezbyt dużo, ale pamiętajmy, że te okulary - w przeciwieństwie do leciutkich okularów pasywnych LG Cinema 3D - mają w sobie elektronikę. I trochę muszą jednak ważyć. Z pewnością nowe okulary Panasonika ważą mniej niż aktywne okulary 3D, ale czy ważą mniej niż pasywne okulary Cinema 3D firmy LG? Nie wydaje mi się. Z kolei czas ładowania okularów Panasonika jest naprawdę imponujący, ale... ciekawe tylko na jak długo wystarczy bateria w aktywnych okularach 3D, zanim zacznie się zużywać i spadną jej parametry?

Okulary 3D to recepta na zwiększenie sprzedaży 3D TV?

Okulary 3D są coraz lżejsze, bardziej wygodniejsze i coraz ładniejsze. Telewizory 3D nie sprzedają się tak jak powinny, wiec producenci w okularach 3D szukają recepty na przekonanie użytkowników do wejścia w świat 3D.

Źródło: Panasonic