Panasonic: "chudy" Blu-ray dla noteboków

Do producentów notebooków trafia właśnie najnowsza nagrywarka Blu-ray firmy Panasonic. Producent podkreśla, że jest to najcieńsze urządzenie tego typu na świecie - jego grubość to zaledwie 9,5 mm.

Nowy napęd przeznaczony jest do zastosowania w najnowszych notebookach z "górnej półki". Cechą charakterystyczną urządzenia jest jego niewielka grubość - wynosząca zaledwie 9,5 mm. Potrafi ono zapisywać dane na krążkach BD-R i BD-RE z prędkością 2x, natomiast płyty DVD-R/+R "wypala" z maksymalną prędkością 8x (radzi sobie również z zapisem płyt CD). Sprzęt jest zdolny do obsługi następujących typów nośników: BD-R, BD-RE, BD-R DL, BD-RE DL, BD-ROM, DVD-RAM, DVD-R, +R, DVD-RW, +RW, CD-R, CD-RW, DVD-ROM i CD-ROM. Ma być też kompatybilny z "organicznymi" płytami BD.

Panasonic: "chudy" Blu-ray dla noteboków

9,5-milimetrowy napęd Blu-ray dla notebooków

Warto przy tej okazji przypomnieć, że firma Panasonic ma spore doświadczenia w konstruowaniu napędów charakteryzujących się niewielką grubością. Kilka miesięcy temu mieliśmy okazję przyjrzeć się jej napędowi DVD, którego grubość wynosiła zaledwie siedem milimetrów ("Panasonic: 7-milimetrowy mobilny napęd DVD").