Panasonic: godzina w 56 sekund

Panasonic wprowadza na rynek serię nowych stacjonarnych nagrywarek DVD z linii Diga. Urządzenia mają wbudowane twarde dyski o pojemności od 160 do 400 GB - najdroższy model, DMR-E500H, został wyposażony w funkcję szybkiego kopiowania danych na płytę DVD (nagranie na krążek godzinnego filmu trwa tylko 55 sekund).

Przedstawiciele producenta podkreślają, że najdroższy model z serii - wyposażona w dysk o pojemności 400 GB nagrywarka DMR-E500H - jest rekordzistą jeśli chodzi o prędkość kopiowania danych z dysku na płyty DVD-RAM i DVD-R. Nagranie godzinnego programu na nośnik DVD-R trwa zaledwie 56 sekund. Dysk o pojemności 400 GB może pomieścić do... 709 godzin nagrania w trybie EP. Urządzenie może również odtwarzać pliki wideo, muzykę i grafikę zapisaną na dysku komputera, z którym komunikuje się za pośrednictwem sieci lokalnej. Odtwarzacz ma także wbudowane złącza, umożliwiające korzystanie z kart pamięci flash.

Modele DMR-E500H, DMR-E330H, DMR-E220H, DMR-250V oraz DMR-E87H pojawią się w japońskich sklepach pod koniec miesiąca - ich cen na razie nie podano.