Panasonic jako pierwszy w Europie wprowadza system płatności w telewizorach

Panasonic wprowadził możliwość bezpośrednich rozliczeń w usłudze Viera Connect Market w Polsce. To nowatorska w Europie usługa, która umożliwia łatwe kupowanie aplikacji na telewizorze.

Viera Connect

- Wykorzystaliśmy swoje ogólnoświatowe doświadczenie, najlepsze praktyki w branży oraz technologię opartą na chmurze, by zapewnić użytkownikom usługi VIERA Connect Market możliwość robienia wygodnych zakupów z domu - powiedział Tom Donnelly, szef firmy Digital River, która pomagała Panasonikowi wprowadzić płatności do telewizorów.

Panasonic rozwija Viera Connect

Telewizory Panasonic Viera są obecnie jedynymi, które oferują płatności - teraz użytkownicy telewizorów Panasonika będą mogli kupować aplikacje bezpośrednio na ekranie telewizora. Wsparcie dla usługi VIERA Connect Market zapewnia Digital River.

Są płatności, będzie więcej aplikacji

Na początku roku Panasonic uruchomił usługę Viera Connect w swoich telewizorach z 2011 roku, a kilka miesięcy później Viera Connect Developers. Panasonic ma jedną z najlepszych ofert internetu w TV (obok Samsung Smart TV). Czy jeżeli mielibyście telewizor z Viera Connect, to płacilibyście za aplikacje?