Panasonic: kamera z 3CCD i zapisem na DVD

Koncern Matsushita (właściciel marki Panasonic) zapowiedział wprowadzenie do swojej oferty nowej serii cyfrowych kamer wideo, zapisujących obraz na 8-centymetrowych płytach DVD. Urządzenia wyposażone będą w sensor 3CCD.

Na początku w skład serii będą wchodziły dwa urządzenia - modele VDR-D300 oraz VDR-D250 (będą się one różnić rozdzielczością rejestrowanego obrazu - producent nie podał na razie dokładnych parametrów). Zastosowanie w nich systemu 3CCD oznacza, że kamery do zapisywania obrazu wykorzystają trzy sensory, z których każdy rejestruje inną barwę składową (czerwoną, zieloną i niebieską). Takie rozwiązanie zapewnia znacznie wyższą jakość obrazu niż w przypadku kamer wyposażonych w jeden sensor.

Panasonic: kamera z 3CCD i zapisem na DVD

Panasonic VDR-D300

Kamery wyposażono w obiektywy z 10x zoomem optycznym. Oprócz filmów, urządzenia mogą także rejestrować zdjęcia. Wszystkie materiały zapisywane są na 8-centymetrowych płytach DVD (kamery obsługują formaty DVD-RAM, DVD-R oraz DVD-RW). Panasonic VDR-D300 i VDR-D250 trafią na rynek w marcu - cenę droższego modelu ustalono na 1050 USD, zaś tańszego na 880 USD.