Panasonic: mikrus z SDHC

Koncern Panasonic zapowiedział wprowadzenie do oferty najmniejszej dostępnej na rynku cyfrowej kamery wideo rejestrującej filmy na kartach SDHC. Model SDR-S10 wyposażony został m.in. w obiektyw z 10x zoomem optycznym oraz 2,7-calowy wyświetlacz LCD.

Panasonic: mikrus z SDHC

Panasonic SDR-S10

Wymiary urządzenia to zaledwie 3,05 x 6,35 x 11,4 cm, zaś waga - 182 g (bez baterii). Kamera jest gotowa do pracy w zaledwie 1,7 sekund od włączenia, zaś rejestrowany materiał zapisywany jest na kartach pamięci SDHC - karta o pojemności 4 GB powinna, wedle przedstawicieli producenta, wystarczyć na nagranie do 100 minut filmu w formacie MPEG-2.

Co ciekawe, Panasonic informuje, że kamera jest w wodoodporna i znacznym stopniu odporna na urazy mechaniczne (zawdzięcza to wzmocnionej obudowie). Model SDR-S10 dysponuje matrycą CCD o rozdzielczości 0,8 megapiksela, systemem stabilizacji obrazu EIS (Electronic Image Stabilisation), obiektywem z zoomem optycznym 10x oraz stereofonicznym mikrofonem z systemem redukcji szumu (spowodowanego np. przez wiatr). Kamera komunikuje się z komputerem za pośrednictwem złącza USB 2.0.

Urządzenie ma trafić na europejski rynek w maju tego roku. Jego ceny na razie nie podano.