Panasonic: mobilne odtwarzanie DVD

Oferta firmy Panasonic wzbogaciła się o dwa nowe przenośne odtwarzacze DVD - modele DVD-LX87-S i DVD-LS80-K. Oba wyposażono w 8,5-calowy wyświetlacz TFT LCD oraz baterię, która powinna wystarczyć nawet na 12 godzin pracy.

Panasonic DVD-LX87-S wyposażono w 8,5-calowy wyświetlacz TFT LCD oraz napęd DVD umożliwiający obsługę większości popularnych formatów płyt DVD i CD. Oczywiście użytkownik ma też możliwość słuchania muzyki (MP3, WMA) oraz przeglądania zdjęć zapisanych w formacie JPEG.

Panasonic: mobilne odtwarzanie DVD

Panasonic DVD-LX87-S

Producent nie zapomniał też o slocie kart SD/SDHC (JPEG, AAC, WMA i MP3) oraz wbudowaniu cyfrowego tunera telewizyjnego 1Seg. Całość zamknięta jest w obudowie o wymiarach 242,6 x 179,3 x 51,5 mm (waga urządzenia - 1160 gramów) i zasilana baterią Li-Ion o pojemności 4500 mAh, która powinna wystarczyć na 12 godzin pracy (powtórne naładowanie - 5 godzin).

Model DVD-LS80-K poza gabarytami (242,6 x 173,5 x 46,6 mm) i wagą (1032 gramy) różni się od poprzednika brakiem cyfrowego tunera i czytnika kart pamięci oraz zastosowaniem mniej pojemnej baterii (pozwalającej na 6 godzin pracy).

Niestety ceny obu urządzeń, które trafią do sprzedaży na rynku japońskim w kwietniu, nie zostały podane.