Panasonic nagrywa w każdym formacie

Panasonic zaprezentował na Cebicie całą serię nowych, stacjonarnych nagrywarek DVD, które potrafią wypalać krążki każdego formatu DVD+R\RW, DVD-R\-RW i DVD-RAM. Urządzenia te pojawią się w polskich sklepach już w kwietniu.

Panasonic nagrywa w każdym formacie

Nagrywarka DVD Panasonic DMR-ES10

O tym, że Panasonic potrafi konstruować doskonałe, stacjonarne nagrywarki DVD przekonaliśmy się wielokrotnie testując te urządzenia. Panasonic od początku swojej drogi z nagrywalnym DVD forsował format DVD-RAM, którego był współtwórcą. Format ten ma szereg zalet i do celów zapisu materiału wideo nadaje się doskonale. Jego wadą była jednak niekompatybilność z większością odtwarzaczy DVD. Krążki DVD-RAM pozbawione ochronnej kasetki odtwarzały głównie odtwarzacze DVD Panasonic. Teraz problemu z kompatybilnością już nie będzie bo modele Diga DMR-EH52, DMR-ES30V i DMR-ES10 zapisują filmy w wszystkich formatach nagrywalnych płyt DVD.

Panasonic nagrywa w każdym formacie

Nagrywarka DVD Panasonic DMR-ES30V

Nowe modele wyposażono w wydajniejsze algorytmy kompresji i mechanizm startu pozwalający na rozpoczęcie nagrywania po ok 1 sekundzie od momentu uruchomienia klawisza REC (zakładając, że nagrywarka przebywała w stanie uśpienia). Liczba linii pionowych w trybie zapisu LP została zwiększona do 500, co oznacza że jest ich dwukrotnie więcej niż w aktualnie oferowanych modelach.

Panasonic nagrywa w każdym formacie

Nagrywarka DVD Panasonic DMR-EH52

Nowy jest także przetwornik analogowo-cyfrowy, który teraz jest 12-bitowy i pracuje z wyższą częstotliwością próbkowania. Wszystkie modele realizują oczywiście progresywne skanowanie. Wersja DMR-ES30V wyposażona jest w zintegrowany magnetowid VHS i dwa tunery pozwalające na jednoczesne nagrywanie audycji telewizyjnych na kasecie VHS i płycie DVD, natomiast DMR-EH50 ma 80-gigabajtowy dysk twardy mieszczący do 142 godzin nagrań.