Panasonic promuje swoje telewizory w stylu filmów Avatar i Tron: Dziedzictwo

W tym tygodniu Panasonic na specjalnej wieczornej prezentacji pokazał serie swoich nowych produktów przeznaczonych do sprzedaży w 2011 roku m.in.telewizory i odtwarzacze Blu-ray. Oryginalnym pomysłem na promocję sprzętu był specjalny pokaz taneczno-wizualny. Było wręcz trochę psychodelicznie.

Pokaz audiowizualny na prezentacji Panasonika

Występ z farbą i światłem

Jedną z atrakcji wieczoru był występ ekstrawaganckiego zespołu tanecznego, w którym tancerze i tancerki pomalowani byli specjalnymi farbami, które w ciemności, w świetle ultrafioletowym zaczynały świecić. Był to naprawdę fenomenalny pokaz audiowizualny.

Pokaz audiowizualny na prezentacji Panasonika

Pokaz audiowizualny na prezentacji Panasonika

Panasonic i Avatar po indiańsku

Choreografia taneczna i muzyka stały na wysokim poziomie i ewidentnie były stylizowane na indiańskie tańce plemienne. Wszystko to miało przypominać film Avatar, w którym James Cameron tworząc rasę Na’vi mocno czerpał z kultury Idian. I faktycznie można ten występ było szybko skojarzyć z Avatarem. Dlaczego akurat film Camerona posłużył jako odniesienie? Przypomnijmy, że to właśnie Panasonic blisko współpracował z Cameronem przy tworzeniu filmu Avatar 3D (kręcony był nawet przy użyciu specjalnie skonstruowanych kamer 3D Panasonika).

Avatar na pokazie Panasonika

Avatar na pokazie Panasonika

Avatar czy Tron Dziedzictwo?

Występ był mocnym preludium do nowej serii produktów i faktycznie mógł przypominać Avatara, ale poza filmem Camerona, mnie występ przypominał wizualnie film Tron: Dziedzictwo, który niedawno gościł w polskich kinach. Jednak niezależnie od skojarzeń, ten występ to bezapelacyjnie bardzo dobry pomysł na promocję nowej serii produktów audiowizualnych Panasonika.

Tron Dziedzictwo

Tron Dziedzictwo