Panasonic przedstawia nowy obiektyw!

Znana firma niedawno przedstawiła nowy jasny obiektyw, który przypadnie do gustu nie tylko fotografom, ale też filmowcom.

Premiera odbyła się 8 lipca 2021 roku w Niemczech (skąd pochodzi firma), gdzie w 1913 roku został też skonstruowany pierwszy egzemplarz aparatu Leica. Panasonic z dumą przedstawił nowy teleobiektyw zmiennoogniskowy LEICA DG VARIO-SUMMILUX 25-50mm / F1.7 ASPH, który, jak podaje producent, sprawdzi się doskonale również podczas nagrywania filmów i spełni wymagania profesjonalnych fotografów.

Nowy obiektyw został zaprojektowany tak, aby idealnie współgrać z LEICA DG VARIO-SUMMILUX 10-25mm / F1.7 ASPH. (H-X1025) - wcześniejszym modelem, dostępnym na rynku od dłuższego czasu i cieszącym się uznaniem twórców. Obydwa modele są wyposażone w pełnozakresową przysłonę F1.7, zapewniającą efekt bokeh oraz wysoką jakość obrazu. Obiektywy posiadają także ten sam kształt przysłony oraz taką samą obsługę, co pozwoli twórcom na pełną swobodę podczas tworzenia treści.

Zobacz również:

  • Huawei P50 - najlepszy aparat na rynku w zamian za Google i 5G
  • Inteligentne okulary od Xiaomi jak z Mission Impossible

System soczewek składa się z 16 elementów w 11 grupach. Zawiera jedną soczewkę asferyczną i trzy soczewki ED, które tłumią aberrację chromatyczną powiększenia oraz osiową. Aberracja sferyczna oraz dystorsja są korygowane przez soczewki asferyczne. Obiektyw wykazuje się wysoką wydajnością w filmowaniu dzięki bezstopniowemu pierścieniowi przysłony i systemowi napędu mikrokrokowego.

Panasonic przedstawia nowy obiektyw!

Wytrzymała konstrukcja zapewnia wysoką mobilność oraz jest odporna na kurz i zachlapanie, wytrzyma użytkowanie w trudnych warunkach, w tym w temperaturze do 10 stopni poniżej zera. Średnica filtra wynosi 77mm. Waga obiektywu - 654 g. Producent nie gwarantuje jednak, że uszkodzenie nie nastąpi w przypadku kontaktu obiektywu z wodą lub kurzem. Obiektyw nie posiada również trybu makro ani stabilizacji, mechanizm autofokusu - AF.

Obiektyw trafi do sprzedaży pod koniec sierpnia w cenie 1 800 dolarów. Możliwe, że polska cena przekroczy 7 000 zł.

Polecamy: Najlepsze promocje na sprzęt dla fotografów