Panasonic rozszerza markę Lumix

Marka kojarzona do tej pory z aparatami fotograficznymi Panasonica obejmie również telefony komórkowe japońskiego producenta. Firma już zapowiedziała pierwszy model takiego urządzenia. Priorytetem telefonów sygnowanych marką Lumix będzie robienie zdjęć.

Oficjalna prezentacja pierwszego telefonu oznaczonego marką Lumix odbędzie się dopiero w przyszłym tygodniu w trakcie japońskich targów elektroniki użytkowej Ceatec. Już teraz zdradzono jednak wstępną specyfikację nowego gadżetu Panasonica.

Telefon o wymiarach 11,6x5,2x1,8cm posiadać będzie wbudowany aparat fotograficzny 13Mpix oraz wyświetlacz o rozmiarze 3,3". Za jakość obrazu odpowiadać w nim będzie mobilna wersja czipu VenusEngine. Urządzenie posiadać będzie cyfrowy zoom oraz możliwość dzielenia się plikami poprzez Wi-Fi oraz DLNA. Na tym kończą się wstępne informacje na temat "Lumix Phone".

Zobacz również:

  • Panasonic TX-55LZ1000E - test OLED-a dla graczy i kinomaniaków
  • Jaka lustrzanka na początek? Zebrałam modele do 4000 zł

Osoby, które już teraz zamierzają odłożyć pieniądze na ten telefon powinny jednak wiedzieć, że nowa strategia firmy Panasonic zakłada, iż jej najbardziej zaawansowane urządzenia nie będą - przynajmniej początkowo - sprzedawane poza granicami Japonii. Komercyjny sukces urządzenia może jednak sprawić, że w końcu dotrze ono także do Europy.