Panasonic uruchomił portal do tworzenia aplikacji na platformę VIERA Connect

Firma Panasonic uruchomiła VIERA Connect Developers - portal dla deweloperów na platformę Viera Connect, który pozwala twórcom oprogramowania tworzyć aplikacje na chmurową platformę Viera Connect, do której dostęp mają nowe telewizory Panasonika.

Viera Connect

A więc Panasonic wywiązał się z tegorocznej zapowiedzi uruchomienia portalu dla deweloperów Viera Connect, która padła podczas kwietniowej efektownej prezentacji w Warszawie w stylu filmu Tron Dziedzictwo, kiedy Panasonic prezentował swoje neoplazmy na 2011 rok.

Czym jest Viera Connect?

VIERA Connect jest dostępna w prawie 100 krajach na całym świecie od wiosny tego roku. Platforma działa w chmurze, a więc widzowie nie muszą fizycznie pobierać aplikacji na swoje telewizory. Serwis dla deweloperów - Viera Connect Developers - pozwala tworzyć różnorodne aplikacje, które zwiększają funkcjonalność naszych telewizorów. Deweloperzy otrzymają dostęp do interfejsu programowania aplikacji API (Application Programming Interface), informacji technicznych oraz kodów źródłowych VIERA Connect.

Viera Connect

Panasonic rozwija internet w swoich telewizorach

Jak widać nie tylko Samsung mocno angażuje się w rozwój internetowych Smart TV. Panasonic dotrzymał słowa, a dla posiadaczy telewizorów z 2011 roku Panasonika oznacza to, że niedługo ich telewizory zyskają nowe, ciekawe funkcje. Internetowe telewizory - to na to mocno stawiają w tym roku producenci TV.

Źródło: Panasonic