Panasonic uruchomił portal do tworzenia aplikacji na platformę VIERA Connect

Firma Panasonic uruchomiła VIERA Connect Developers - portal dla deweloperów na platformę Viera Connect, który pozwala twórcom oprogramowania tworzyć aplikacje na chmurową platformę Viera Connect, do której dostęp mają nowe telewizory Panasonika.

Viera Connect

A więc Panasonic wywiązał się z tegorocznej zapowiedzi uruchomienia portalu dla deweloperów Viera Connect, która padła podczas kwietniowej efektownej prezentacji w Warszawie w stylu filmu Tron Dziedzictwo, kiedy Panasonic prezentował swoje neoplazmy na 2011 rok.

Czym jest Viera Connect?

VIERA Connect jest dostępna w prawie 100 krajach na całym świecie od wiosny tego roku. Platforma działa w chmurze, a więc widzowie nie muszą fizycznie pobierać aplikacji na swoje telewizory. Serwis dla deweloperów - Viera Connect Developers - pozwala tworzyć różnorodne aplikacje, które zwiększają funkcjonalność naszych telewizorów. Deweloperzy otrzymają dostęp do interfejsu programowania aplikacji API (Application Programming Interface), informacji technicznych oraz kodów źródłowych VIERA Connect.

Zobacz również:

  • Panasonic TX-55LZ1000E - test OLED-a dla graczy i kinomaniaków
Viera Connect

Panasonic rozwija internet w swoich telewizorach

Jak widać nie tylko Samsung mocno angażuje się w rozwój internetowych Smart TV. Panasonic dotrzymał słowa, a dla posiadaczy telewizorów z 2011 roku Panasonika oznacza to, że niedługo ich telewizory zyskają nowe, ciekawe funkcje. Internetowe telewizory - to na to mocno stawiają w tym roku producenci TV.

Źródło: Panasonic