Panasonic: wkrótce 40-calowe OLED-y?

Koncern Matsushita (szerzej znany dzięki marce Panasonic) zamierza przekształcić jeden ze swoich ośrodków badawczo-rozwojowych w fabrykę wyświetlaczy OLED - poinformowała japońska gazeta Nikkei, powołując się na anonimowych przedstawicieli firmy. Wedle nieoficjalnych doniesień, w ciągu trzech lat w obiekcie tym ma się rozpocząć produkcja 40-calowy telewizorów OLED.

Dziennikarze Nikkei twierdzą, że Matsushita zamierza przeznaczyć na to "kilka miliardów jenów" (czyli być może nawet kilkaset mln euro). W nowej fabryce w pierwszej kolejności mają być wytwarzane 20-calowe ekrany OLED, zaś gdy nowa technologia zostanie dopracowana, ma się rozpocząć produkcja wyświetlaczy 40-calowych. Urządzenia takie mają pojawić się na rynku najpóźniej w 2011 r.

Przedstawiciele Matsushity na razie nie komentują tych doniesień - warto jednak przypomnieć, że kilka tygodni temu firma deklarowała, że bardzo interesuje się technologią OLED i zamierza ją rozwijać. Jednocześnie rzecznik koncernu stwierdził, że jest zbyt wcześnie, by można było podawać jakiekolwiek przewidywane terminy premier takich produktów.