Panasonic wprowadza nagrywarki Blu-ray do Europy

Dziś firma Panasonic ogłosiła, że wprowadzi do sprzedaży w Europie nagrywarki Blu-ray. Spółka poinformowała o tym podczas odbywających się właśnie targów IFA.

Panasonic po raz pierwszy wprowadził nagrywarki Blu-ray do sprzedaży w Japonii kilka lat temu. Jednak zaplanowana na ten rok premiera sprzętu we Francji sprawi, że będzie on po raz pierwszy dostępny na starym kontynencie.

Dzięki nowym nagrywarkom użytkownicy będą mogli zapisywać programy telewizyjne oraz filmy na dyski Blu-ray bez utraty jakości. Wcześniej też teoretycznie było to możliwe przy użyciu dysków twardych. Jednak takie rozwiązanie, z uwagi na ograniczoną ilość miejsca, było dosyć kłopotliwe.

Takuya Sugita, przedstawiciel Panasonic stwierdził, że decyzja o premierze sprzętu we Francji była całkowicie przemyślana. W kraju tym znajduje się bowiem wiele kanałów telewizyjnych dostępnych w HD. Czyni to więc rynek francuski jednym z bardziej atrakcyjnych w regionie.

Obydwa modele nagrywarek DMP-BD35 oraz DMP-BD55 obsługiwać będą wszystkie rodzaje dysków Blu-ray. Sprzęt będzie również kompatybilny z systemem BD-Live.

Data premiery oraz ceny nagrywarek nie zostały jeszcze podane do publicznej wiadomości.