Panasonic wprowadzi smartfony do Europy na wiosnę 2012 r.

Japońska firma chce sprzedawać miliony telefonów na rynku międzynarodowy po tym, jak wycofała się z niego sześć lat temu i ograniczyła się do swojego kraju. W marcu 2012 roku Panasonic zacznie sprzedawać smartfony w Europie, a następnie wkroczy także na rynek amerykański, chiński i resztę azjatyckiego.

Panasonic - prototypowy smartfon
Panasonic pokazał oficjalny prototyp smartfonu, który ma trafić na rynek międzynarodowy. Będzie dysponował 4,3-calowym wyświetlaczem OLED, a jego obudowa ma być odporna na wodę i kurz. Japońska firma wycofała się z rynku międzynarodowego w 2005 roku, czyli jeszcze przed pojawieniem się nowoczesnych smartfonów. Teraz ma jednak w swojej japońskiej ofercie ciekawe smartfony z serii Lumix Phone i Viera Phone.

Japońskie firmy produkujące telefony tylko na rodzimy rynek przeżywają ostatnio problemy. Konkurencja na nim jest coraz trudniejsza, a duży nacisk wywierają zagraniczne firmy takie jak Apple i Samsung. Oprócz Panasonica, także japońskie Sony ma poważne plany co do smartfonów i za 1,5 mld dolarów postanowiło przejąć całkowitą kontrolę nad Sony Ericssonem. O wkroczeniu do Europy myśli też Sharp.

Zobacz również:

  • Aplikacje do kontroli rodzicielskiej na Androida - którą warto wybrać?
  • Recenzja: Recenzja Nothing Phone (2): Nic nowego

Panasonic chce do 2016 roku sprzedawać 9 mln smartfonów rocznie poza Japonią i 5 mln w Japonii. Pierwszy model dla rynku europejskiego będzie produkowany w fabryce zlokalizowanej w Malezji. Na rodzimym rynku firma sprzedaje smartfony z Androidem wyposażone w wysokiej jakości aparaty fotograficzne (Lumix Phone) oraz stworzone z myślą o oglądaniu telewizji (Viera Phone).

W rankingu najlepszych smartfonów 2011 roku nie ma jeszcze stworzonych przez całkowicie japońską markę (jest szwedzko-japoński Sony Ericsson), ale może już za roku znajdzie tam swoje miejsce urządzenie firmy Panasonic.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: