Panasonic zapisuje BD-R z prędkością 8x

We wrześniu firma Panasonic planuje wprowadzić do sprzedaży nową "pecetową" nagrywarkę Blu-ray o oznaczeniu LF-PB371JD. Urządzenie potrafi "wypalać" niebieskie krążki z prędkością 8x.

Najnowsza nagrywarka Blu-ray firmy Panasonic - model o oznaczeniu LF-PB371JD - przeznaczona jest do montażu w obudowie komputera PC. Urządzenie mierzy 146 x 41,1 x 190 mm, waży 900 gramów i komunikuje się z "pecetem" za pomocą interfejsu Serial ATA. Napęd dysponuje pamięcią podręczną o pojemności 8 MB i potrafi nagrywać krążki BD-R z maksymalną prędkością 8x (odczyt BD-ROM - 8x). Sprzęt potrafi również odczytywać oraz "wypalać" dane na nośnikach DVD i CD (maksymalne prędkości zapisu: DVD-RAM - 5x, DVD-R - 16x, DVD-R DL - 8x, DVD-RW - 6x, DVD+R - 16x, DVD+R DL - 8x, DVD+RW - 8x, CD-R - 48x, CD-RW - 24x; maksymalne prędkości odczytu: DVD-ROM - 16x, CD-ROM - 48x). W zestawie z urządzeniem znajdziemy oprogramowanie PowerProducer 5, PowerDirector, PowerDVD 7, PowerBackup 2 i Power2Go 6.

Panasonic LF-PB371JD

Panasonic LF-PB371JD

Warto też wspomnieć, że firma Panasonic nie jest pierwszą, która zaoferowała nagrywarkę Blu-ray pozwalającą na zapis z prędkością 8x. Wyprzedziła ją między innymi firma Buffalo, która w poprzednim miesiącu zaprezentowała dwa takie urządzenia (pisaliśmy o tym w artykule pt. "Buffalo: szybkie nagrywarki Blu-ray). Należy również zaznaczyć, że obecnie na rynku dostępne są krążki Blu-ray pozwalające na zapis z maksymalną prędkością 6x.

Nowość trafi na półki japońskich sklepów 19 września w cenie (po przeliczeniu z jenów) około 250 euro.