Panasonic zapowiada nieustraszone tablety Toughpad

Japońska firma Panasonic zaprezentowała dwa tablet - Toughpad A1 i B1. Wyposażono je w systemem Android 3.2, a na rynku pojawią się wiosną 2012 roku. Toughpad A1 będzie kosztował 1 299 dolarów. Jeśli ta cena was dziwi, to może zmienicie zdanie, gdy bliżej mu się przyjrzycie.

Toughpad A1 i B1

Po raz pierwszy Panasonic poinformował o pracach nad pancernym tabletem z Androidem w czerwcu 2011. Wydawało się wtedy, że powinien się on ukazać jeszcze w tym roku. Teraz jednak okazuje się, że firma dała sobie na jego dopracowanie nieco więcej czasu.

Toughpad z całą pewnością nie jest jednym z wielu innych tabletów (patrz film poniżej). Przeznaczono go do pracy w ekstremalnych warunkach np. przy budowie polskich autostrad. Nie boi się upadku na twarde podłoże, zalania wodą i zmiennych temperatur, a jego 10-calowy wyświetlacz ma dawać wyjątkowo dobrą widoczność nawet przy jasnym świetle dziennym.

Tablet Toughpad A1 ma ważyć 0,97 kg. Wyposażony będzie w tylny aparat o rozdzielczości 5 Mpix i przedni 2 Mpix. W środku znajdzie się dwurdzeniowy procesor o częstotliwości 1,2 GHz, a także 16 lub 32 GB wbudowanej pamięci oraz 1 GB RAM. Bezpieczeństwo danych ma zapewnić szyfrowanie sprzętowe i software'owe, obsługa rozszerzonego VPN, uwierzytelnianie dwu-czynnikowe i technologia Trust Boot. Całość będzie pracowała pod kontrolą Androida 3.2.

Toughpad B1 z 7-calowym wyświetlaczem ma dawać podobne możliwość, ale jego cena powinna być nieco niższa niż A1, który będzie kosztował 1 299 dolarów. Oba tablety, które Panasonic określa jako nieustraszone, mają ukazać się w 2012 roku. Model 10-calowy powinien trafić do sprzedaży na wiosnę.