"Pancerna" Nokia Lumia 520 ratuje tyłek właścicielowi

Okazuje się, że są przypadki, gdy warto trzymać smartfon w tylnej kieszeni spodni. Przekonał się o tym brazylijski policjant, któremu Nokia Lumia 520 prawdopodobnie uratowała życie.

Od dzisiaj Nokia przy opisie swoich smartfonów z rodziny Lumia może chyba dodawać, że cechuje je pancerna konstrukcja zatrzymująca kule. Dlaczego? Dlatego, że jedno z tych urządzeń, konkretnie Nokia Lumia 520, uratowało tyłek pewnemu policjantowi.

Oto ta mrożąca krew w żyłach historia:

24-letni policjant z Araraquara w Brazylii udał się po służbie do rodziców. Miał zamiar poprosić matkę o wypranie munduru. Gdy jednak przybył na miejsce zobaczył, że jego rodzice zostali napadnięci przez dwóch złodziei. Ci widząc mężczyznę z mundurem policyjnym w rękach nie zastanawiali się długo. Jeden z nich wystrzelił w stronę uciekającego policjanta dwa razy. Pierwsza kula minęła go, natomiast druga trafiła w...tyłek. Zdarzenie to mogłoby skończyć się tragicznie, lecz na szczęście kulę zatrzymała znajdująca się w tylnej kieszeni spodni Nokia Lumia 520. Mężczyzna nie został nawet draśnięty.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [28.10.2021]
  • Redmi Note 11 już są i wyglądają świetnie! Kiedy trafią do Polski?

Oczywiście smartfon nie przetrwał spotkania z kulą:

"Pancerna" Nokia Lumia 520 ratuje tyłek właścicielowi

Zniszczona Nokia Lumia 520 (źródło: globo.com)

Bandyci uciekli z łupami i wciąż są poszukiwani.

Na koniec warto dodać, że to nie pierwszy przypadek, gdy smartfon w kieszeni ratuje życie właścicielowi przyjmując na siebie wystrzelony pocisk.