Pancerny handheld

Na rynek trafił właśnie nietypowy handheld amerykańskiej firmy Tripod Data Systems. Nietypowy, bo... pancerny - urządzenie wyposażono w specjalną, wzmocnioną obudowę, która pozwolić ma na wykorzystywanie handhelda w każdych warunkach.

Przedstawiciele TDS zapewniają, że Recon bez problemu zniesie przemoczenie, urazy mechaniczne, upadek z dużej wysokości, a także zarówno niską, jak i wysoką temperaturę. Handheld przeznaczony jest dla osób często pracujących w trudnych warunkach - np. żołnierzy, leśników czy geologów.

Recon waży ok. 0,5 kg. Urządzenie wyposażone jest w system operacyjny Windows CE .NET 4.1 i dostępne będzie w dwóch wersjach. Pierwsza z nich, Recon 200C, jest "zasilana" procesorem Intel XScale 200 MHz i wyposażona w 64 MB pamięci flash. Sercem drugiego modelu, Recon 400 C, jest procesor XScale taktowany zegarem 400 MHz (a pamięci jest 128 MB).

Obydwa modele wyposażone są w 64 MB pamięci SDRAM, kolorowe wyświetlacze LCD, porty USB oraz złącza, umożliwiające korzystanie z dodatkowych kart pamięci Flash. Najtańsza wersja Recon kosztować ma ok. 1 499 USD.


Zobacz również