Pancerny notebook z Core 2 Duo

Notebook Panasonica jest nie tylko mocny, lecz teraz również wydajny i bezpieczny dzięki zastosowaniu w nim najnowszych rozwiązań technicznych

Panasonic wprowadził na rynek najnowszy model swojego "pancernego" Toughbooka CF-74, pierwszego komputera przenośnego tej marki opartego na nowej generacji Intel Centrino. Wyposażenie obejmuje chipset Mobile Intel 965GM Express i procesor Intel Core 2 Duo T7300. Można zainstalować maksymalnie 4 GB pamięci RAM, a użytkownik ma do wyboru system operacyjny Windows XP Professional lub Vista Business.

Notebook został zaprojektowany z myślą o pracy w terenie. Mimo dwurdzeniowego procesora i zwiększonej wydajności użytkownik może liczyć nawet na ośmiogodzinną pracę na baterii. Toughbook CF-74, jako model klasy Semi Ruggedized, odznacza się dużą wytrzymałością i zwiększającą znacząco jego żywotność użytkową. Elementy elektroniczne są chronione przez wytrzymującą uderzenia obudowę, wykonaną ze stopu magnezu, oraz odporne na zachlapanie klawiatura i touchpad. Aby zapewnić bezpieczeństwo danych, twardy dysk o pojemności 80 GB, opakowany specjalnym tworzywem piankowym, wytrzymuje bez uszkodzeń upadek notebooka nawet z wysokości 76 cm.

Widoczność, nawet przy silnym nasłonecznieniu, zapewnia 13,3-calowy antyodblaskowy wyświetlacz. Jego dodatkowe zalety to wysoka jasność i kontrast. zaopatrzono w rozkładany uchwyt do przenoszenia i wbudowaną nagrywarkę DVD. Moduły WLAN, Bluetooth oraz opcjonalny GPRS/EDGE, zamontowane na stałe i oferujące liczne możliwości bezprzewodowej komunikacji oraz transmisji danych, można wykorzystywać jednocześnie. CF-74 zawiera elektroniczny moduł TPM (Trusted Module Platform), służący m.in. do szyfrowania danych i zapewniający jednoznaczną identyfikację notebooka w sieci firmowej. Opcjonalnie system zabezpieczeń może być uzupełniony o czytnik linii papilarnych.