Panda na dokładkę

Panda TruPrevent Personal stanowi dodatkową barierę ochronną dla domowego komputera.

Program TruPrevent Personal firmy Panda Software, znanej z programów antywiruso wych takich jak np. Panda Titanium Antivirus, to dość nietypowa aplikacja. Służy ona do dodatkowego zabezpieczenia komputera przed atakiem, uzupełniając zainstalowany w systemie dowolny program antywirusowy. TruPrevent skupia się przede wszystkim na wykrywaniu nowych, nieznanych wcześniej zagrożeń. W przypadku wychwycenia podejrzanej aktywności, TruPrevent informuje użytkownika i blokuje niebezpieczne działania, a nawet zamyka proces, który uzna za groźny dla bezpieczeństwa systemu i danych. Gdy komputerowi nic nie zagraża, a ochrona jest uruchomiona prawidłowo, TruPrevent działa w sposób praktycznie niewidoczny dla użytkownika.

Aplikacja automatycznie pobiera uaktualnienia z Internetu. Użytkownik jest o nich informowany tylko raz - zaraz po instalacji programu TruPrevent prosi o zgodę na pobieranie danych z Sieci. Mieliśmy okazję obejrzeć wersję beta programu TruPrevent. Rzeczywiście, aplikacja nie kłóci się z innym oprogramowaniem antywirusowym zainstalowanym w systemie i naprawdę potrafi wykryć zagrożenia, których nie zauważy antywirus. Jak tylko dostępna będzie finalna wersja TruPrevent, dokładnie przetestujemy możliwości tej aplikacji.

Program potrafi także wykryć znane rodzaje niebezpiecznych programów, które jakimś sposobem przeniknęły przez zaporę ogniową i program antywirusowy, ale nie powinien być używany jako jedyne zabezpieczenie komputera - klasyczny antywirus także jest potrzebny. Dodatkowa instalacja TruPrevent nie jest potrzebna w przypadku używania programów Panda Titanium Antivirus 2005 i Panda Platinum Internet Security 2005 (które także już wkrótce pojawią się w sprzedaży).


Zobacz również