Panelowe surfowanie od Microsoftu

Microsoft udostępnił wczoraj nową wersję darmowego narzędzia MSN Search Toolbar with Windows Desktop Search, ułatwiającego wyszukiwanie informacji na dysku oraz w Internecie. Jedną z najciekawszych innowacji w nowej edycji jest fakt, iż zainstalowanie MSN Search wyposaża przeglądarkę Internet Explorer w możliwość otwierania wielu stron w jednym oknie IE - w tzw. panelach, znanych choćby z Opery czy Firefoksa.

MSN Search Toolbar with Windows Desktop Search to tak naprawdę dwa oddzielne narzędzia. MSN Search Toolbar to zestaw dodatków do przeglądarki internetowej Internet Explorer, pozwalających jej użytkownikom na wyszukiwanie informacji w Internecie z poziomu przeglądarki (bez konieczności otwierania strony wyszukiwarki), a także ułatwiający uzyskanie dostępu do usług MSN - np. poczty internetowej, komunikatora MSN Messenger czy serwisu MSN Spaces. Najistotniejszą nowością wydaje się jednak fakt, iż zainstalowanie MSN Search Toolbar uzupełnia funkcjonalność przeglądarki Internet Explorer w możliwość otwierania wielu stron WWW w jednym oknie przeglądarki - w tzw. panelach.

Przeglądanie stron w panelach jest jedną z funkcjonalności, w które Microsoft ma zamiar wyposażyć kolejną - siódmą już - wersję przeglądarki Internet Explorer. Według zapowiedzi przedstawicieli koncernu, ma ona zostać udostępniona jeszcze w tym roku (pierwsza wersja beta zapowiadana jest na lato). Pojawienie się obsługi paneli w MSN Search Toolbar jest pewną niespodzianką - koncern nie informował, że zamierza wyposażyć swój pasek narzędziowy w taką funkcjonalność.

Z kolei Windows Desktop Search to program do wyszukiwania dokumentów na dysku lokalnym - aplikacja może wyszukiwać ponad 200 różnych formatów dokumentów, w tym oczywiście wchodzących w skład pakietu MS Office, jak również plików graficznych, dźwiękowych, wideo i PDF.

Więcej informacji:

http://toolbar.msn.com


Zobacz również