Panoramiczne wyświetlacze u Lenovo

Wygląd notebooków IBM nie zmienił się od kilku lat - przejęcie produkcji przez Lenovo również nie wniosło niczego nowego. Nowy właściciel zaplanował jednak odświeżenie designu polegające m.in. na wymianie wyświetlaczy na modele panoramiczne.

Lenovo Z60T

Lenovo Z60T

W modelu Z60T pojawi się wyświetlacz o przekątnej 14,1 cala, natomiast w Z60M - 15,4 cala. Górna, kryjąca matrycę część obudowy, została wykonana z tytanu, co stanowi lekką modyfikację klasycznego wyglądu Thinkpadów wyposażonych od zawsze w matowe, czarne pokrywy. Różnica dotyczy nie tylko LCD: Z60T w założeniu miał być mniejszy i lżejszy. Ciągle jednak trudno nazwać go piórkiem, sprzęt waży nieco ponad 2 kg. Jego większy krewniak (multimedialny Z60M) jest jeszcze cięższy - 2,86 kg.

Obydwa notebooki pracują pod kontrolą Celerona M. Wyposażono je w wyjścia FireWire, USB oraz S-Video. Lenovo twierdzi również, że ulepszone zostały klawiatury oraz wbudowane w laptopy głośniki.

Na życzenie klienta konfiguracje maszyn mogą zostać znacząco zmodyfikowane. Zamiast Celerona użytkownik może zażyczyć sobie zamontowania Pentium M pracującego z częstotliwością 2,13 GHz, 2 GB RAM-u i dysku twardego o pojemności 100 GB.


Zobacz również