Panoramiczny LCD EIZO

EIZO zaprezentowało swój pierwszy szerokoekranowy model monitora LCD. Dzięki swoim parametrom FlexScan S2110W doskonale sprawdzi się w komputerowym wspomaganiu projektowania (CAD), obróbce grafiki oraz zastosowaniach multimedialnych.

Najnowsza propozycja EIZO posiada ekran o przekątnej 21,1" z proporcjami 16:10. Naturalna rozdzielczość pracy to 1680x1050. Większa przestrzeń robocza umożliwia grafikom lub osobom zajmującym się montażem wideo wyświetlanie wielu palet narzędziowych bez zasłaniania edytowanego materiału. Również podczas oglądania filmów z krążków DVD czarne pasy na górnej i dolnej krawędzi ekranu ograniczone są do minimum.

Parametry wyświetlania modelu FlexScan S2110W sprawiają, iż monitor ten dobrze nadaje się do zastosowań multimedialnych - edycji lub oglądania filmów, bądź grania. Jasność na poziomie 450 cd/m2 i współczynnik kontrastu 1000:1 mają zapewnić wysoką wyrazistość obrazu, a dzięki układowi overdrive circuit obniżającemu czasy reakcji matrycy (16ms przy przejściu czerń-biel-czerń oraz 8ms przy przejściu pomiędzy półtonami), nawet dynamiczne obrazy wyświetlane będą bez efektu smużenia.

S2110W daje użytkownikom szeroki zakres kontroli parametrów wyświetlanego obrazu. Poprzez menu OSD lub dzięki wykorzystaniu oprogramowania ScreenManager Pro for LCD, można regulować jasność, nasycenie, odcień, wzmocnienie, temperaturę barw (w zakresie od 4000K do 10000K ze skokiem co 500K) oraz wartość współczynnika gamma. FlexScan S2110W pozwala również na regulację 6 kolorów. Możliwe jest niezależne dostosowanie odcienia oraz nasycenia każdej z barw podstawowych (czerwień, zieleń, niebieski) oraz dopełniających (cyan, magenta, żółty). Regulacja każdego koloru odbywa się indywidualnie i nie wpływa na właściwości innych kolorów. Zaszyta w elektronice monitora funkcja 10-bitowej korekcji krzywej gamma oraz 14-bitowe przetwarzanie informacji o kolorze sprawiają, że wszelkie przejścia tonalne wyświetlane są płynnie.

Dostępnych jest pięć trybów pracy FineContrast: Text, Picture, Movie, Custom oraz sRGB. Każdy z nich ma indywidualnie dobrane takie parametry jak jasność, kontrast, nasycenie kolorów, temperaturę barw oraz wartość współczynnika gamma. Przełączanie pomiędzy trybami następuje po naciśnięciu przycisku na przedniej ściance monitora. Po podłączeniu monitora z komputerem dołączonym kablem USB oraz uruchomieniu aplikacji ScreenManager Pro for LCD możliwe jest przypisanie odpowiedniego trybu pracy do każdej wykorzystywanej aplikacji, a zmiana trybu następować będzie całkowicie automatycznie.

Monitor LCD EIZO S2110W

Monitor LCD EIZO S2110W

Podstawa obudowy ArcSwing 2 pozwala na pochylenie matrycy pod kątem do 65 stopni, co sprawia, że pozycja użytkownika podczas czytania dłuższych tekstów zbliżona jest do tej, jaką przyjmuje podczas czytania książki rozłożonej na blacie biurka. Inne możliwości regulacji położenia obejmują obrót o kąt 172 stopni w prawo i w lewo oraz regulację wysokości w zakresie do 95 mm.

FlexScan S2110W dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych obudowy: biało-srebrnej oraz czarnej. Wyposażony jest w dwa złącza sygnałowe DVI-I, umożliwiające korzystanie zarówno z analogowego, jak i cyfrowego źródła sygnału. W konstrukcję wbudowany jest również hub z dwoma złączami USB 2.0.

Urządzenie objęte jest 5-cio letnią gwarancją w systemie door-to-door. Cena to 5245 zł.


Zobacz również