Panoramiczny LCD od LG

Koncern LG Electronics zaprezentował 23-calowy wyświetlacz LCD Flatron L2320A. Jest to najdroższy model (cenę urządzenia ustalono na 3,1 tys. USD) z nowej serii monitorów, w skład której wejdą również monitory wyposażone w panele 15-, 17- i 19-calowe.

Panoramiczny LCD od LG

Przedstawiciele LG mówią, że model L2320A jest jedynym monitorem z nowej serii zaprojektowanym z myślą raczej o rozrywce niż pracy. Urządzenie wyposażone jest w panoramiczny wyświetlacz (format 16:9, rozdzielczość 1920x1200) - świetnie nadawać się więc będzie np. do oglądania filmów.

Urządzenie charakteryzuje się ciekawą konstrukcją - wszystkie podzespoły umieszczono w module oddzielonym od wyświetlacza, dzięki czemu pozostał on wyjątkowo cienki i świetnie nadaje się do powieszenia na ścianie. Flatron L2320A wyposażony jest w całą kolekcje złączy wideo (w tym m.in. S-Video, VGA oraz DVI). Monitor sprzedawany będzie w komplecie ze stereofonicznymi głośnikami - dostępny ma być od lipca. Producent zapowiedział również, że w wakacje na rynek trafi wersja wyposażona we wbudowany tuner TV.