Panzer Command: Operation Winter Storm w "złocie"

Firmy Matrix Games oraz Koios Works poinformowały, że taktyczna gra wojenna osadzona w realiach II wojny światowej - Panzer Command: Operation Winter Storm uzyskała właśnie "złoty" status i trafiła do tłoczni.

Panzer Command: Operation Winter Storm w "złocie"
Oficjalna premiera programu odbędzie się już 29 czerwca. Wszyscy zainteresowani będą go mogli nabyć za pośrednictwem sklepu Matrix Games Online Store. Cena gry nie została jeszcze ujawniona.

Tytuł umożliwi Wam objęcie dowództwa nad wojskami rosyjskimi i niemieckimi w walkach, które toczyły się na przedpolach Stalingradu w 1942 roku.

Rosjanie zamknęli w kotle 6 Armię Polową generała Friedricha Paulusa, część 4 Armii Pancernej oraz jednostki rumuńskie (łącznie około 260-270 tysięcy żołnierzy, w tym 9590 Rumunów i 20300 tzw. Hilfswillige). Niemieckie próby odblokowania stalingradzkiego kotła nie powiodły się dzięki czemu inicjatywę na froncie wschodnim przejęła Armia Czerwona.

Program zaoferuje dwie obszerne kampanie, po jednej dla każdej ze stron konfliktu. Silnik gry jest całkowicie trójwymiarowy i wspomagany DirectX 9. Autorzy postarali się także o jak najwierniejsze odwzorowanie pól bitew oraz wojsk (zwrócono uwagę np. na pojazdy, mundury i ukształtowanie terenu).

Więcej informacji na oficjalnej stronie gry.