Papel, czyli gratka dla pisarzy, uczniów i studentów

Powstał program, którego zadaniem jest pomaganie w pisaniu książek, scenariuszy, scen i innych form pisemnego wyrazu, w których ważna jest logiczna konstrukcja. To darmowe narzędzie może pomóc w napisaniu naprawdę dobrej rozprawki, pracy historycznej a nawet pracy magisterskiej.

Papel, czyli gratka dla pisarzy, uczniów i studentów
Uczniowie często popełniają błąd polegający na złym konstruowaniu swoich prac z języka polskiego lub historii. Teraz wystarczy zainstalować Papela i do dzieła. Papel to wyraz z języka hiszpańskiego oznaczający papier. Jego zasada działania jest bardzo prosta - w oknie głównym można dodawać różnego typu notatki zawierające tekst. Oczywiście ilość wyrazów w każdym obiekcie nie jest ograniczona, ale łatwiej jest posługiwać się niewielkimi fragmentami. Każdy element posiada własną nazwę oraz specjalną ikonę, która od razu wskazuje co się pod nią kryje.

Pisząc pracę historyczną trzeba, oprócz opisu wydarzeń, wskazać charakterystyki opisywanych postaci oraz mających kluczowe znaczenie dla przebiegu akcji. Wystarczy więc wstawić do projektu nowy obiekt typu charakterystyka i już nie można zapomnieć o ważnych osobach. Program posiada licznik znaków, sprawdzanie pisowni (można korzystać ze słownika MS Word - *.DIC) oraz polski interfejs. Niestety tłumaczenie nie jest całkowite, więc trzeba sięgać do słownika.

Pobierz plik

Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta.