PaperPort Professional 12.1 - organizer elektronicznych dokumentów

PaperPort to drzwi do świata elektronicznego biura. To kompleksowe narzędzie przekształci papierowe dokumenty na postać elektroniczną, podda je procesowi rozpoznawania tekstu i ułatwi zarządzanie biblioteka plików. Uboczną korzyścią korzystania z programu jest zwiększenie ochrony środowiska naturalnego

Werdykt PC Worlda

PaperPort Professional 12.1

Jedno z lepszych narzędzi w swojej kategorii. W kompleksowy i zaawansowany sposób organizuje i zarządza cyfrowymi wersjami dokumentów, ułatwia tworzenie i pracę elektronicznego biura. Przyda się jednak nie tylko w zastosowaniach komercyjnych, znajdzie zastosowanie również wśród tych użytkowników domowych, którzy nie potrafią zapanować nad swoim papierowym archiwum.

Zalety

- elastyczne połączenie funkcji skanowania, rozpoznawania tekstu i zarządzania plikam

- możliwość wykorzystania aparatu cyfrowego zamiast skanera

- system pomocy i samouczków

Wady

- trudna obsługa

- brak wersji testowej

Cena: 330 zł + VAT

Informacje: PaperPort Professional 12

PaperPort Professional 12.1 to najnowsze wersja zestawu narzędzi do obsługi elektronicznego biura. Program ułatwia konwersję papierowych dokumentów na postać elektroniczną, zarządza biblioteką plików PDF, ułatwia ich wyszukiwanie i filtrowanie. Pozwala zrezygnować z drukowania i używania papierowej postaci plików.

PaperPort adresowany jest do użytkowników biurowych, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by korzystały z niego również osoby prywatne. Za jego pomocą przekształcisz szybko na postać elektroniczną każdy rodzaj dokumentu papierowego - listy, faktury, rachunki, a nawet tradycyjne zdjęcia. Zapisane w formacie PDF pliki można łatwo filtrować, sortować i wyszukiwać. Wbudowany moduł rozpoznawania tekstu gwarantuje, że na dysku nie będą zapisane jedynie zwykłe obrazki, a w pełni edytowalne pliki. Dobrze opracowany menedżer umożliwia błyskawiczny dostęp do każdej informacji. Program ułatwia także udostępnianie magazynowanych danych oraz ich współdzielenie. Podstawą działania aplikacji jest moduł skanujący, który wspomaga używanie skanera oraz automatycznie przekształca pliki na format PDF. Samodzielnie również umieszcza je w odpowiednim miejscu biblioteki. Zapisane w postaci elektronicznej informacje są odpowiednio chronione. Bezpieczeństwo gwarantuje możliwość zaszyfrowania danych 256-bitowym algorytmem AES.

Zobacz również:

  • Back to school - idealna drukarka do pracy i nauki zdalnej
  • Eksperci ostrzegają przed Apple! Boją się pełnej inwigilacji?

PaperPort pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu oraz pieniędzy, jakie pochłaniają papierowe wydruki. Zamiast obszernego archiwum zajmującego wiele miejsca wszystko przechowywane jest na dysku czy nośniku optycznym. Nie bez znaczenia jest także zwiększenie poziomu ochrony środowiska naturalnego.

W najnowszej wersji PaperPort zmieniony został moduł podglądu. Jego nowy wariant otwiera pliki o 50% szybciej od swojego poprzednika. Ma także mniejsze wymagania sprzętowe oszczędzając miedzy innymi pamięć RAM komputera. Jednoczesne zmniejszenie rozmiarów generowanych PDF-ów powoduje znaczący wzrost wydajności. Na komfort pracy wpływa także poprawa jakości wyświetlania oraz rozdzielczości wydruku. Zmiany objęły również interfejs aplikacji. Została ona wyposażona w zdobywającą popularność Wstążkę. Autorzy ułatwili także dostęp do najważniejszych funkcji umieszczając skróty do nich w głównym oknie programu. Pasek szybkiego dostępu pozwoli ci uprościć dostęp do narzędzi, które sam wybierzesz. Wygodniejszy menedżer ułatwia identyfikowanie, oznaczanie, sortowanie i wyszukiwanie danych. Rozbudowany system pomocy oraz przewodników i tutoriali szybko wprowadza w zaawansowane zagadnienia korzystania z aplikacji.

W PaperPort 12 Usprawniono mechanizm skanowania. Zdefiniowane wstępnie parametry urządzenia pozostają w pamięci i nie trzeba ich za każdym razem modyfikować. Zamiast ze skanera dane do programu możesz przesłać bezpośrednio z aparat cyfrowego. Poddane zostaną one automatyczne korekcji i przekonwertowane na tekst. Dodatkowe mechanizmy zadbają o prawidłowe przekształcenie obrazów i grafik. Pliki są teraz od razu optymalizowane do umieszczenia w bibliotece programu a także na serwerze MS SharePoint. Opcja dodawania słów kluczowych gwarantuje, że są one łatwiej dostępne dla wyszukiwarek takich jak Google Desktop Search czy Windows Desktop Search. Użytkownik może dodawać do dokumentów rozbudowane komentarze w postaci tekstowych ramek, notatek, różnego rodzaju linii czy strzałek. Pliki mogą być opatrywane automatycznymi sygnaturami. Lepiej sprawuje się także moduł rozpoznawania tekstu. Skorzystasz w nim teraz z ustawień językowych, a nowe algorytmy poprawią skuteczność pracy o ponad 40%. Uzupełnienie funkcją FormTyper odpowiedzialną za logiczną analizę struktury pliku gwarantuje lepsze rozpoznawanie na przykład takich elementów, jak pola wyboru i ułatwia korzystanie z wersji elektronicznej.

PaperPort 12 oferowany jest w polskiej wersji językowej. Program nie ma wariantu testowego. Utrudnia to znacznie ocenę przydatności tego narzędzia.