Papież gwiazdą YouTube?

Papież Benedykt XVI będzie miał swój własny kanał w YouTube. Agencja AP informuje, że firma Google, właściciel internetowego serwisu wideo współpracuje już nad przedsięwzięciem wraz z CTV (Vatican TV Center) i Radiem Watykańskim.

Papież gwiazdą YouTube?

PC World 2/2009 to bez wątpienia najlepsze i najpełniejsze na rynku omówienie sposobów na ściąganie filmów i MP3 z YouTube i Wrzuty.

Teksty i wystąpienia Benedykta XVI, jak również aktualności dotyczące bieżącego pontyfikatu, będą publikowane bezpośrednio w kanale. Więcej informacji dotyczących projektu zostanie przekazanych do publicznej wiadomości w najbliższych dniach.

Mimo, że w niedawnej przeszłości z kręgów watykańskich dobiegały opinie, że nowoczesne technologie mają zły wpływ na nasze dusze, kościół w coraz większym stopniu korzysta z dobrodziejstw nowoczesności. Biskupi katoliccy zgadzają się, że takie media jak radio, telewizja, kino, Internet, nośniki CD/DVD i odtwarzacze multimedialne to w dzisiejszych czasach odpowiednie narzędzia ewangelizacyjne.

Za przykład może posłużyć tu iBreviary - aplikacja przeznaczona dla iPhone'a, która oferuje użytkownikowi dostęp do najpopularniejszych modlitw (jej autorem jest Paolo Padrini, włoski ksiądz i twórca stron internetowych).