Papież wybrany, domena wykupiona!

Wczoraj wieczorem następcą Jana Pawła II został wybrany długoletni współpracownik Papieża, Joseph Ratzinger - przyjął on imię Benedykta XVI. Tymczasem dziś okazało się, że witryna www.benedictxvi.com została już zarejestrowana - i to wcale nie przez Watykan.

Trwające od poniedziałku konklawe przyciągnęło uwagę całego świata. Szary dym i bijące w poniedziałkowy wieczór dzwony zakłopotały niejednego ze zgromadzonych na Placu Świętego Piotra w Rzymie turystów. Ta konfuzja to jednak nic przy tym, co mogłoby nastąpić, gdyby Rogers Cadenhead wykazał się odrobiną złej woli.

Kim jest Rogers Cadenhead? Niedawno nikt o nim nie słyszał, a teraz mówią o nim wszyscy. Zarejestrował on mianowicie domeny o nazwach papieskich imion, które mógł przybrać nowo wybrany papież. Choć twierdzi, że nie wydaje mu się, by domeny te miały jakąkolwiek większą wartość, postanowił wziąć udział w grze i obstawił następujące imiona: Benedict XVI, Clement XV, Innocent XIV, Leo XIV, Paul VII, Pius XIII. Jak się okazało, trafił w przypadku Benedykta.

Kiedy w Internecie pojawiła informacja o rejestracji domenyhttp://www.benedictxvi.com , natychmiast rozpoczęły się spekulacje, czy Cadenhead nie zechce jej sprzedać np. właścicielom witryn pornograficznych. On jednak stanowczo zaprzecza tym plotkom.