Papież wymienił iPada na Androida

We włoskiej miejscowości Gubio przygotowano potężny pokaz światełek, które utworzyły kształt choinki na zboczu góry. Światełka zostały włączone przez papieża prosto z Watykanu. Fanów nowoczesnej technologii może zaciekawić fakt, że dokonał tego za pomocą tabletu z systemem Android.

Papież używa Sony S
Pokaz światełek choinkowych na zboczu górskim w miejscowości Gubio to potężne przedsięwzięcie. Ma on 450 metrów szerokości i wspina się 750 metrów w górę stoku. Został uruchomiony za pośrednictwem internetu z oddalonego o 200 km Watykanu, a wykorzystano do tego tablet Sony S.

Nie byłoby to aż tak ciekawe, gdyby nie fakt, że wcześniej papież znany był z tego, że jego pierwszy wpis na Twitterze został napisany za pomocą iPada 2. Czyżby głowa Kościoła Katolickiego nie była zadowolona z urządzenia Apple?

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [15.10.2021]

Internetowe wydanie DailyMail wskazuje, że prawdopodobnie decyzję tę podjęli watykańscy deweloperzy aplikacji, która posłużyła do uruchomienia pokazu światełek. Jak wiadomo, sklep z oprogramowaniem dla iPada, czyli App Store wymaga weryfikacji aplikacji, a na to trzeba poczekać. Na Androidzie proces zamieszczania aplikacji jest prostszy i zdaje się, że to zadecydowało.

Otwartość Androida okazała się tu jego plusem, a tablet Sony S został uznany przez Watykan za najodpowiedniejsze urządzenie do wykonania tego zadania. Zarówno on jak i iPad 2 znalazły się w naszym rankingu najlepszych tabletów 2011 roku. A wy który byście wybrali?

_______

Źródło zdjęcie: www.dailymail.co.uk