Paradise Cracked

W świecie Paradise Cracked , w którym wirtualną rzeczywistość ceni się bardziej niż realne życie światem rządzi ogromny komputer kontrolujący niemal wszystkie poczynania poszczególnych mieszkańców ziemi.

W świecie Paradise Cracked , w którym wirtualną rzeczywistość ceni się bardziej niż realne życie światem rządzi ogromny komputer kontrolujący niemal wszystkie poczynania poszczególnych mieszkańców ziemi.

Paradise Cracked jest połączeniem gier typu RPG i strategii (z przewagą RPG) wyprodukowaną przez rosyjskich programistów z wytwórni Mist Land. Podczas gry kierujemy jedną lub kilkoma postaciami, z których każda charakteryzuje się innymi umiejętnościami, które mogą rosnąć w miarę kontynuowania gry. Rozgrywka toczy się turowo, a każda z postaci ma ograniczoną ilość punktów ruchu. Na swojej drodze główny bohater może spotkać tuzin „pozytywnych” postaci, które mogą się do niego w czasie gry przyłączyć oraz tuzin „negatywnych”, które zawsze będą próbowały przeszkodzić mu w wykonaniu zadania.

Każdą postać charakteryzuje 10 podstawowych parametrów, m.in. morale, punkty ruchu, zdrowie zręczność, celność itp. Oczywiście im większe wartości parametrów tym mocniejsza postać. Do dyspozycji bohaterów występujących w grze oddano mnóstwo rodzajów broni palnej i dodatkowego wyposażenia. Wśród nich znajdziecie m.in. spory arsenał broni krótkiej: karabinów, karabinów maszynowych wyrzutnie rakiet i granatów oraz lasery, działa plazmowe i broń elektryczną. Ponadto każda z postaci może zdobyć jeden z pięciu rodzajów pancerza. Gra podzielona jest na cztery części a każda z nich na 5 do 8 misji. Grafika, no cóż, nie należy do najlepszych osiągnięć światowych, (zresztą zobaczcie sami) a sterowanie grą i interfejs są raczej mało przychylne użytkownikowi.

Najlepsza w całej grze jest jednak historia, która wprowadza nas w klimat wydarzeń rozgrywających się w Paradise Cracked:

Wielki komputer stworzony do pomocy w globalnym zarządzaniu zasobami również ludzkimi, Ziemi po wielu latach udoskonaleń staje się faktycznym władcą świata. Ogromne możliwości stwarzane przez rzeczywistość wirtualną, sprawiły że ludzie zatracili ambicję wole rozwoju i prokreacji. Ludzkość stała się gatunkiem zagrożonym.

Wykonane przez maszynę analizy historii ludzkości przekonały Komputer że tylko chaos może popchnąć ludzi do walki i rozwoju. W elektronowym mózgu zrodził się więc szatański plan, który miła skierować ludzkość na właściwą ścieżkę. Pierwszym etapem wielkiego planu było stworzenie genialnego ale chorego psychicznie doktora Mortimera, który miał zostać liderem ludzkości wprowadzającym do jej egzystencji elementy chaosu. Niestety podczas przesyłania danych zawierających instrukcje dla szalonego doktora nastąpiła awaria, w wyniku której część plików trafiła w niepowołane ręce młodego hackera. Komputer natychmiast organizuje akcję w celu odzyskania danych...

W tym właśnie momencie zaczyna się akcja Paradise Cracked. Gracz wciela się w rolę hackera, nieświadomego znaczenia przechwyconych plików. Kiedy słyszy energiczne walenie do drzwi, szybko zdaje sobie sprawę, że powodem obecności policji pod jego drzwiami muszą być owe pliki. Zadaniem gracza, będzie wypełnianie kolejnych misji, które ostatecznie doprowadzą go do poznania tożsamości osoby, której się naraził ściągając pliki z sieci.

Dystrybutorem gry w Polsce jest firma Cenega Poland.