Paradox pomaga początkującym developerom

Paradox Interactive zapowiedziało, że udostępni małym i niezależnym studiom developerskim swój silnik graficzny Europa (z drugiej części serii Europa Universalis), a gotowe projekty będą dystrybuowane w Internecie przez serwis GamersGate. Chętni będą musieli spełnić tylko minimalne kryteria, których firma na razie nie ujawniła.

Szwedzkie studio Paradox Interactive ogłosiło, że udostępni silnik graficzny Europa do dyspozycji niezależnych, początkujących developerów. Napędza on drugą część serii Europa Universalis oraz cykl Hearts of Iron. Jeśli z takich projektów coś wyjdzie, mogą one później pojawić się do ściągnięcia w serwisie GamersGate.

"Ta inicjatywa to próba odpłacenia się społeczności graczy, przez ułatwienie im zamiany swojego hobby w przynoszące zyski projekty" - powiedział Theodore Bergquist, dyrektor wykonawczy firmy. Nieznane są na razie konkretne zasady licencjonowania silnika, ale wiadomo, że dla zainteresowanych ustalone zostaną do spełnienia "minimalne kryteria". GamersGate ma z kolei zapewnić globalną internetową dystrybucję tak powstałych produktów bez ryzyka i kosztów zazwyczaj z tym związanych.

Paradox wydało niedawno kolejną grę z EU w nazwie, tym razem opowiadającą o podbojach i rozwoju Imperium Rzymskiego - Rome. Studiu udało się również wywołać uśmiech na twarzach wielu pecetowców oficjalnie zapowiadając Majesty 2, tworzone we współpracy z rosyjską firmą 1C.

Autor: Renor Mirshann

Źródło: Gram.pl


Zobacz również