Paragon Backup & Recovery 10 Home - Tworzenie i przywracanie kopii zapasowych

Paragon Backup & Recovery 10 Home sprawdzi się nie tylko w zastosowaniach domowych. Ten przeznaczony do tworzenia kopii plików oraz zapisywania i odzyskiwania obrazów dysku program, współpracuje także z różnymi środowiskami wirtualizacyjnymi, ułatwia podmianę sterowników czy migrowanie systemów operacyjnych pomiędzy komputerami.

Paragon Backup & Recovery 10 Home to adresowane do użytkowników domowych narzędzie do kompleksowego zarządzania kopiami zapasowymi danych i systemu operacyjnego. Aplikacja jest pozbawiona niektórych funkcji odmianą pakietu Backup & Recovery 10 Suite. Ułatwia zapisywanie w archiwum pojedynczych plików oraz upraszcza tworzenie obrazów całych partycji i dysków.

Paragon Backup & Recovery 10 Home - Tworzenie i przywracanie kopii zapasowych

Paragon Backup & Recovery 10 Home

Backup & Recovery 10 wyposażony został w rozbudowany zestaw kreatorów przyspieszających tworzenie kopii zapasowych. Są one idealnym rozwiązaniem dla początkujących użytkowników. Bez konieczności definiowana parametrów archiwum, za pomocą programu można błyskawicznie zabezpieczyć takie pliki multimedialne jak filmy, zdjęcia czy muzykę zapisane w systemowym katalogu z dokumentami. Automatycznie rozpoznawane są na przykład formaty WAV, WMA, M3U, WMV, AVI, MKV, 3GP, OGG, JPG, PNG, BMP, TIFF czy EPS. Użytkownik może szybko zabezpieczyć różne dokumenty w tym Worda, Excela, pliki HTML, tekstowe i prezentacje PowerPointa. Inny kreator służy do kopiowania wiadomości, książek adresowych i ustawień kont pocztowych z Outlooka, Outlook Expressa i Windows Mail a jeszcze inny wskazanych na dysku folderów. Uproszczone jest także tworzenie obrazów partycji i dysków, w tym systemowych.

Zobacz również:

  • 7 programów do wykonywania kopii zapasowych 2023
  • Jak bezpiecznie korzystać z Twittera?

Generowane za pomocą Backup & Recovery 10 Home zadania można uruchamiać wielokrotnie samemu, jak również umieszczać je w harmonogramie. W parametrach konfiguracyjnych kopii cyklicznych dostępne są opcje definiujące liczbę przechowywanych archiwów lub maksymalne miejsce zajmowane przez backup. Dane zapisywane są w tle nawet wtedy, gdy używane są przez system. Program wykorzystuje do tego celu technologię Volume Shadow Copy Service udostępnianą przez Microsoft oraz własną - Paragon HotBackup. Umożliwia również tworzenie rozbudowanych skryptów automatyzujących procesy archiwizacji danych.

Ocena:

Możliwości 45% 9

Ergonomia 25% 8

Wersja PL 20% 0

Wygląd 10% 7

Ocena końcowa 6,8

Kopie mogą być zapisywane na twardym dysku bądź w sieci lokalnej. Paragon Backup & Recovery 10 oferuje także obsługę serwerów FTP i umożliwia wypalanie archiwów bezpośrednio na dyskach CD, DVD i Blu-ray. W parametrach kopii łatwo określić stopień kompresji, sposób tworzenia ich nazw czy maksymalna wielkość pojedynczego pliku. Archiwa można także zabezpieczać hasłem. Program pozwala odzyskiwać pojedyncze pliki zapisane w obrazach.

Werdykt PC Worlda

Zalety

+ wygodne zestawy kreatorów

+ narzędzia do migracji systemu pomiędzy różnymi konfiguracjami sprzętowymi

+ współpraca ze środowiskami wirtualizacyjnymi

Wady

- brak polskiej wersji językowej

Wygodne i rozbudowane narzędzie do tworzenia kopii oferowane w przystępnej cenie. Jego możliwości wykraczają poza zastosowania domowe.

Eliminuje to konieczność odtwarzania całego dysku i przyspiesza dostęp do utraconych informacji. Współpracuje z różnymi środowiskami wirtualizacyjnymi, umożliwia klonowanie istniejącego oprogramowania i upraszcza migrację pomiędzy różnymi systemami. Wbudowana technologia Adaptive Restore pozwala przenieść działający system operacyjny do komputera wyposażonego w inny sprzęt.

W najnowszej wersji Paragon Backup & Recovery 10 Home poprawiono między innymi obsługę 64-bitowych systemów operacyjnych i dysków GPT. Nowe są też mechanizmy wyłączania plików z kopii na podstawie zdefiniowanych wcześniej masek. Program lepiej współpracuje z Linuksowymi systemami plików i rozpoznaje system ExtFS 4

Backup & Recovery 10 Home nie ma polskiej wersji językowej. Niedostępny jest również jego wariant testowy. Aby w przybliżeniu poznać jego możliwości można posłużyć się działającą 30 dni wersją Backup & Recovery 10 Suite.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: