Parallels Desktop - "trójka" w ciągu kilku tygodni

Trzecia wersja aplikacji Parallels Desktop, pozwalającej na uruchamianie aplikacji dla systemów z rodziny Windows na komputerach Apple'a, weszła w końcowe stadium prac. Producent udostępnił bowiem wydanie "release candidate" programu - jego pełnej edycji należy się spodziewać w ciągu najbliższych tygodni.

Producent aplikacji informuje, że w jej najnowszym - trzecim - wydaniu, w porównaniu z wcześniejszą wersją, znajdzie się aż 50 nowinek i poprawek. Wśród nich warto wymienić m.in. opcję tworzenia wirtualnego obrazu systemu plików maszyny wirtualnej w danym punkcie czasu, zabezpieczenia chroniące systemy Windows i Mac OS X przed międzyplatformową infekcją internetowymi szkodnikami, tryb Coherence, który pozwala na uruchamianie aplikacji dla Windows bez wizualizacji interfejsu "okien" oraz funkcję SmartSelect, dzięki której dany format pliku można przypisać do wybranej aplikacji, bez względu czy działa ona pod Windows czy Mac OS X.

Parallels 3.0 będzie też obsługiwał grafikę 3D, co znaczy, że użytkownicy Mac OS X będą mogli pograć na swoich maszynach w najnowsze, atrakcyjne wizualnie gry dla Windows (zarówno korzystające z DirectX, jak i OpenGL).

Prace nad wydaniem "release candidate" (Build 3170) Parallels Desktop 3.0 trwały już od kilku miesięcy (informowaliśmy o tym na naszych łamach).


Zobacz również