Parametry śmietanki

Posiadanie tytułu przyznanego przez ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) to wymóg w ponad jednej trzeciej ofert pracy dla wyższej kadry finansowej.

Ernst&Young Academy of Business przeanalizowało ogłoszenia o pracy pod katem wymaganych certyfikatów. Z 280 ogłoszeń o pracę zamieszczonych w ciągu ostatnich sześciu miesięcy na 4 polskich portalach rekrutacyjnych, 37% ofert zawierało wymóg posiadania kwalifikacji ACCA. 63% ofert wspominało o kwalifikacjach ACCA jako dodatkowym atucie kandydata.

Obecnie w Polsce tytuł ACCA posiada około 1000 osób. Dwóch pracodawców zamieściło w ogłoszeniu informację, że w przypadku podjęcia zatrudnienia, pokryje koszty związane ze zdobyciem kwalifikacji.

Zobacz również:

  • Na co zwracają uwagę seniorzy szukający pracy w IT?

Tytuł ACCA był najczęściej wymieniany jako wymaganie w ofertach z Warszawy i Krakowa. Pracodawcy z Częstochowy, Opola, Śląska oraz z zagranicy nie zamieścili żadnej oferty pracy, w której posiadanie kwalifikacji ACCA było konieczne.

Połowa ofert zawierających wzmiankę o kwalifikacji ACCA dotyczyło pracy w branży przemysłowej, wysoko ceniona jest także (44% ofert ze wzmianką) w ofertach z branży finansowej. W pozostałych przypadkach zapytanie o kwalifikacje ACCA występuje okazjonalnie - w IT (4%) oraz budownictwie (3%).

Więcej o certyfikatach zawodowych czytaj także tu:

http://ceo.cxo.pl/artykuly/342991/Globalna.marka.wiedzy.html

http://ceo.cxo.pl/artykuly/54601/Kompetencje.w.dzialaniu.html

http://ceo.cxo.pl/artykuly/58695/Tam.gdzie.rosna.talenty.html


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: