Paramount - okrakiem na barykadzie

Wytwórnia filmowa Paramount Home Entertainment oficjalnie zapowiedziała, że zamierza w przyszłości wydawać swoje filmy zarówno na płytach Blu-ray, jak i HD DHD. Paramount jest pierwszym liczącym się studiem filmowym, które zapowiedziało wydawanie filmów w obu formatach.

Jak do tej pory wytwórnie filmowe opowiadały się za jednym z dwóch formatów pretendujących do miana "następcy DVD" - Blu-ray lub HD DVD. Ten pierwszy wybrały firmy Sony Pictures, Twentieth Century Fox, Walt Disney Pictures, Lions Gate Home Entertainment oraz Universal Music Group. Za HD DVD opowiedziały się juz studia Warner Home Video, New Line Cinema oraz Universal Pictures.

Warto przypomnieć, że pierwszym wybranym przez Paramount Home Entertainment formatem był HD DVD - dopiero teraz firma zapowiedziała, że jej filmy będą ukazywały się również na płytach Blu-ray. "Po szczegółowym zapoznaniu się z informacjami na temat kosztów, potencjału produkcyjnego oraz systemów ochrony przed nieautoryzowanym kopiowaniem zdecydowaliśmy się wydawać nasze produkcje również na nośnikach Blu-ray" - czytamy w oświadczeniu wydanym przez Paramount.


Zobacz również