Parrot Photo Viewer 7"

Ramka Parrota to produkt nieprzeciętny, wyróżniający się kilkoma unikatowymi cechami. Pierwsza z nich to wygląd, zupełnie nie przystający do stylistyki innych ramek jakie znajdziemy w sklepach.

Ramka Parrota to produkt nieprzeciętny, wyróżniający się kilkoma unikatowymi cechami. Pierwsza z nich to wygląd, zupełnie nie przystający do stylistyki innych ramek jakie znajdziemy w sklepach.

Parrot Photo Viewer 7"

Informacjehttp://www.mip.bz Cena: 550 zł

Producent zdecydował się na umieszczenie ekranu LCD w obudowie obszytej skórą. Elegancki jasny szew ładnie kontrastuje z ciemnobrązową skórą. Zastosowany, panoramiczny ekran dysponuje przekątną 7" i rozdzielczością 720x480 pikseli. Jakość ekranu jest bardzo dobra.

Parrot Photo Viewer 7"

Parrot Photo Viewer 7"

Ramka Parrota to produkt nieprzeciętny, wyróżniający się kilkoma unikatowymi cechami. Pierwsza z nich to wygląd, zupełnie nie przystający do stylistyki innych ramek jakie znajdziemy w sklepach. Producent zdecydował się na umieszczenie ekranu LCD w obudowie obszytej skórą. Elegancki jasny szew ładnie kontrastuje z ciemnobrązową skórą. Zastosowany, panoramiczny ekran dysponuje przekątną 7" i rozdzielczością 720x480 pikseli. Jakość ekranu jest bardzo dobra. Dysponuje wysoką jasnością na poziomie aż 235 cd/m2 co jest wynikiem rekordowym wśród testowanych ramek. Wysoki jest przy tym kontrast wynoszący 552:1. Zmierzona temperatura barwowa to 5906 Kelvinów co jest wartością nieco odbiegającą od pożądanych 6500 Kelvinów. Na szczęście odchyłka oznacza cieplejsze, a nie zimniejsze barwy, co oznacza, że nie jest to minus specjalnie dokuczliwy. Jakość obrazu zasługuje na uznanie, kolory są ładnie nasycone, żywe, obraz prezentuje się doskonale. Jest bardzo szczegółowy i wyrazisty. Z regulacji parametrów obrazu mamy możliwość zmiany wyłącznie jasności.

Parrot Photo Viewer 7" - tył

Parrot Photo Viewer 7" - tył

Standardowe nastawy są jednak odpowiedni i wydaje nam się, że jasność jest na tyle wysoka iż manipulacja tym parametrem nie będzie w ogóle konieczna (chyba, że ramka będzie zbyt jasno świeciła wieczorem wtedy można obniżyć jasność wyświetlacza). Nietypową cechą ramki jest brak wyposażenia w postaci jakiegokolwiek czytnika kart pamięci. Ramka ma pamięć wewnętrzna o pojemności 64 MB w której zmieści się ok 500 zdjęć. Te należy przegrać do pamięci korzystając z interfejsu Bluetooth. Ramka ma wbudowany kontroler tego standardu w wersji 2.0 tak więc transfer danych odbywa się szybko. Zaletą jest również to, że użytkownik nie musi dysponować komputerem z kontrolerem Bluetooth. Kluczyk USB zapewniający komunikację bezprzewodową w tym standardzie znajdziemy w zestawie z ramką. Sprawdziliśmy, że transfer danych po Bluetooth działa nie tylko przy użyciu dołączonego kluczyka lecz także przy wykorzystaniu dowolnego kontrolera wbudowanego w notebook czy telefon komórkowy. Do ramki możesz więc przesyłać zdjęcia np. bezpośrednio z komórki, co jest naprawdę fajną funkcją. Ramka nie odtwarza filmów ani nagrań MP3. Można ją postawić na stole lub zawiesić na ścianie (z tyłu obudowy znajduje się odpowiedni otwór do powieszenia ramki).

Zalety:

  • Wysoka jakość wykonania,
  • wysoka jasność,
  • Szybki interfejs bezprzewodowy.

Wady:

  • Wysoka cena,
  • Nieco za niska temperatura barwowa.