Parrot Specchio - lustrzana cyfrowa ramka z technologią NFC

Firma Parrot zaprezentowała nową cyfrową ramkę, która - co interesujące - wyposażona została w technologię Near Field Communication (NFC). Urządznie ponadto, gdy jest nieaktywne, może służyć jako lusterko.

Warto przypomnieć, że technologia NFC (Near Field Communication) to rodzaj/sposób komunikacji bezdotykowej (Contactless). Spotykamy się z nią w naszym codziennym życiu, np. płacąc kartą zbliżeniową za przejazd komunikacją miejską, bądź też uzyskując dostęp do pomieszczeń w pracy czy też szkole.

Najnowsza cyfrowa ramka firmy Parrot, której producent nadał oznaczenie Specchio, wyposażona została w moduł WiFi oraz moduł Bluetooth z funkcją NFC (niestety parametry panelu LCD nie zostały podane). Dzięki temu, aby przesłać do jej pamięci zdjęcia z kompatybilnego telefonu komórkowego należy go tylko do niej zbliżyć - transfer plików zostanie automatycznie rozpoczęty.

Parrot Specchio

Parrot Specchio

Warto również wspomnieć o porcie mini-USB i slocie kart pamięci SD oraz o tym, że ramka po wyłączeniu może z powodzeniem służyć jako lusterko.

Parrot Specchio trafi do sprzedaży w przyszłym miesiącu w cenie 500 USD.