Parrot udostępnił nową aplikację mobilną do obsługi dronów Rolling Spider i Jumping Sumo

Firma Parrot udostępniła nową aplikację mobilną służącą do obsługi dronów. Za pomocą Parrot FreeFlight 3 można kontrolować urządzenia o nazwie Rolling Spider oraz Jumping Sumo.

Parrot to firma znana z produkcji konsumenckich dronów, które można obsługiwać za pomocą urządzeń mobilnych. W ofercie znajduje się wiele modeli, od zabawek do półprofesjonalnych modeli. Producent urządzeń zdecydował się na wydanie nowej aplikacji mobilnej do obsługi dwóch z nich.

Aplikacja Parrot FreeFlight 3 przygotowana została z myślą o dronach Rolling Spider i Jumping Sumo. Oba urządzenia zostały zaprezentowane już na początku roku w trakcie targów CES 2014. Teraz zabawki pojawiły się w sprzedaży w sklepach Brookstone i Apple Store. W Stanach Zjednoczonych drony Parrot dostępne są w cenach w wysokości odpowiednio 100 dolarów i 160 dolarów.

Parrot Rolling Spider to dron z dodatkowymi kółkami, który potrafi latać. Dodatkowe koła pozwalają na poruszanie się nim “po ścianach”, ale dodatkowe koła można w dowolnej chwili odczepić i poruszać się zabawką w klasyczny sposób. Na dole urządzenia znalazło się miejsce na aparat, który przesyła zdjęcia prosto do aplikacji Parrot FreeFlight 3.

Druga z zabawek, czyli Parrot Jumping Sumo nie jest urządzeniem latającym, a wyłącznie zdalnie sterowanym samochodem, który wyposażony został w wielofunkcyjny ogon. Zabawka może za jego pomocą chwytać małe przedmioty i skakać na małe odległości.

Parrot FreeFlight 3, czyli aplikacja do obsługi dronów Parrot Rolling Spider i Parrot Jumping Sumo, udostępniona została bezpłatne w sklepie Google Play. Program dostępny jest na urządzenia mobilne, czyli smartfony i tablety, z zainstalowanym systemem Android w wersji 4.0 lub nowszej.

źródło: androidpolice.com