Parted Magic 2.0 - całkowicie nowa odsłona dystrybucji

Ukazała się nowa wersja 2.0 jednego z najpopularniejszych systemów Live CD przeznaczonych do zarzadządzania partycjami dysków i przywracania stanu systemu. Zmian jest bardzo dużo.

Parted Magic 2.0 - całkowicie nowa odsłona dystrybucji
Parted Magic to dobrze znana dystrybucja, zawierająca szereg najpotrzebniejszych narzędzi do administracji każdym systemem plików. Wraz z wersją 2.0 zmieniły się prawie wszystkie elementy systemu. Platforma korzystająca z jądra 2.6.23.13 została wyposażona tym razem w oprogramowanie VisParted, które zastąpiło GParted. Zmiana ta wprowadziła kilka istotnych funkcji do projektu, między innymi tworzenie nazw woluminów i szybkie montowanie partycji. Co więcej, ikony poszczególnych udziałów są dynamicznie zmieniane, co oznacza, że po zamontowaniu nowego dysku na ekranie po chwili będzie dostępny skrót do niego. Dużo zmian pojawiło się w strukturze systemu, który został wyposażony w nowe menu inicjalizacji i ulepszony tryb niskiego wykorzystania zasobów systemowych.

Należy również dodać, iż Parted Magic nareszcie uzyskał narzędzia sieciowe i aktualną wersję przeglądarki Firefox, dzięki czemu użytkownik może dowolnie korzystać z zasobów sieciowych. Dodano również aplikację fstab, która monitoruje główne procesy komputera. Na samym końcu listy zmian widnieje nawet nowa szata graficzna w GTK+.

Pobierz plik

Więcej informacji można odnaleźć na stronie projektu Parted Magic.