Parted Magic w wersji 1.8 już dostępny

Patrick Verner, twórca jednej z najpopularniejszych wyspecjalizowanych dystrybucji Linux o nazwie Parted Magic ogłosił wydanie nowej edycji 1.8 swojego produktu. W oprogramowaniu pojawiło się wiele nowych funkcji oraz dziesiątki zaktualizowanych programów.

Parted Magic

Parted Magic

Parted Magic to system Linux w wydaniu LiveCD, zaprojektowany na bazie projektu Gparted/Parted. Nie trudno się domyślić, że dystrybucja służy do profesjonalnego zarządzania dyskami fizycznymi i partycjami komputera. Pomagają w tym dziesiątki narzędzi, dzięki którym obsługiwana jest większość obecnych systemów plików, a praca z systemem nie sprawia problemu nawet początkującym użytkownikom. Coraz to nowsze wydania oprogramowania zawierają również dopracowany system obsługi komponentów komputera.

Wydanie 1.8, oprócz aktualizacji większości narzędzi systemowych, otrzymała wiele nowych funkcji i stała się jeszcze prostsza w obsłudze. Dopracowano proces inicjalizacji systemu, w pełni automatyzując go. Dodano program USB Operations, który pozwala na szybkie stworzenie obrazu Live USB. Całkowitą nowością jest Mount Utility, który wykrywa wszystkie partycje, pamięci USB oraz czytniki DVD/CD i tworzy z nich przejrzystą listę. Co więcej, narzędzie to umożliwia zamontowanie każdej z wykrytych lokacji za pomocą dwóch kliknięć. W nowej produkcji przypomniano sobie także o przydatności takiego nośnika, jakim jest dyskietka "floopy". Stworzony w tym celu program Floopy Operations działa podobnie jak Mount Utility. Można jeszcze wspomnieć o nowym jądrze systemowym w wersji 2.6.22. Korzyści czerpane z tej zmiany to przede wszystkim obsługa większej ilości najnowszego sprzętu.

Oto lista zaktualizowanego oprogramowania Parted Magic 1.8

-e2fsprogs 1.40.2

-ntfs-3g 1.710

-dd_rescue 1.13

-ddrescue 1.5

-Leafpad 0.8.11

-File 4.21

-Testdisk 6.7

-mdadm 2.6.1

-pciutils 2.2.5

-syslinux 3.51

-isomaster 1.0

-hdparm 7.4

-xfsprogs 2.8.21-1

-busybox 1.5.1

-usbutils 0.72

Pobierz Parted Magic 1.8 (obraz ISO).

Więcej informacji znajduje się na stronie producenta.