Partia Piratów szykuje nowe Prawo Prasowe

Partia Piratów postanowiła stworzyć obywatelski projekt nowej Ustawy o Prawie Prasowym. Organizacja apeluje do internautów o pomoc w przygotowaniu projektu. Konieczność zmian przedstawiciele PP argumentują absurdalną według nich koniecznością rejestrowania wszystkich często aktualizowanych stron www jako dzienników lub czasopism.

Według najnowszego orzeczenia Sądu Najwyższego, każda strona aktualizowana przynajmniej raz w tygodniu powinna być uznana za dziennik, a przynajmniej raz w roku - za czasopismo (Patrz: Grzywna lub więzienie za brak rejestracji WWW. Partia Piratów uznała tą sytuację za absurdalną i wystąpiła do Internautów o pomoc w przygotowaniu nowej Ustawy o Prawie Prasowym.

Błażej Kaczorowski, szef Partii Piratów, napisał na stronie organizacji:

"Apelujemy do wszystkich Internautów, zwłaszcza osób, będących właścicielami stron internetowych, o pomoc w tworzeniu projektu ustawy 'Obywatelska Ustawa o Prawie Prasowym', a następnie w dalszym etapie projektu, o pomoc w zebraniu podpisów pod ustawą, po to, abyśmy już nigdy więcej nie musieli padać ofiarą, chorych przepisów. Przepisów, które ograniczają naszą wolność, takich jak obecna ustawa o prawie prasowym, zobowiązująca właścicieli stron internetowych, w tym użytkowników serwisów blogowych, do przymusowej rejestracji swoich www w sądzie."

Więcej informacji znajdziecie na stronie Partii Piratów.