Partnerzy od transmisji

NEC i Hitachi będą wspólnie pracować nad rozwojem technologii szybkich transmisji danych.

Firmy NEC i Hitachi poinformowały, iż będą wspólnie prowadzić badania nad optycznymi systemami transmisji danych następnej generacji. Obie firmy planują razem powiększyć udział w rynku technologii transmisyjnych, koncentrując się głównie na gwałtownie rozwijającym się rynkiem amerykańskim.

Firmy wspólnie zajmą się projektowaniem i rozwojem systemów nowej generacji, takich jak bijąca rekordy prędkości technologia DWDM (Dense Wavelenght Division Multiplexer), SONET (Synchronous Optical Network) czy SDH (Synchronous Digital Hierarchy). Jak utrzymują przedstawiciele japońskich koncernów technologie te będą miały kluczowe znaczenie w dla nowej ery telekomunikacji.

Zespół badawczy składający się z pracowników firm NEC i Hitachi będzie pracować nad strategiczną koncepcją nowych produktów, korzystając z technologii stosowanych przez obydwie firmy. Linie produktów NEC i Hitachi nie będą się pokrywały lecz uzupełniały. Pierwsze owoce współpracy NEC i Hitachi pojawić mają się na początku 2002 roku.


Zobacz również