Partycje pod Linuksem

Jeżeli męczy cię zarządzanie partycjami poprzez konsolę i dziesiątki komend w systemie Linux, linHDD 0.3 to aplikacja dla ciebie. Jest to już trzecia wersja prostego interfejsu graficznego dla narzędzi systemowych przeznaczonych do obsługi dysków twardych.

Partycje pod Linuksem

linHDD 0.3

linHDD 0.3 wykorzystuje hdparm, cfdisk, df oraz mkfs. Program pokazuje wszystkie uzyskane informacje o partycjach w obszernym oknie a pasek przedstawiający wykorzystanie przestrzeni twardego dysku ułatwia diagnostykę. Interfejs zawiera trzy podstawowe opcje. Pierwszą jest test wydajności, który podaje maksymalny transfer danych w megabajtach na sekundę. Druga i trzecia to formatowanie i tworzenie partycji. Obsługiwane są systemy plików ext2, ext3, Reiserfs, JFS i XFS (zależne od wsparcia ze strony jądra systemowego).

Niestety, obecnie obsługiwane są tylko sterowniki IDE. Nie ma też oficjalnych zapowiedzi wprowadzenia wsparcia dla SATA/SCSI w przyszłych wersjach.

Pobierz plik

W wersji 0.3 naprawiono błąd związany z złym przekazywaniem informacji między aplikacją a funkcją df. Więcej informacji oraz instrukcję instalacji można odnaleźć na stronie domowej producenta.